question-circle Zavařovací hrnec

Více
14. lis 2016 18:35 #1 od Jenda
Zavařovací hrnec vytvořil uživatel Jenda
Pivu zdar.
Začínám a řeším technologii. ,,Objevil" jsem zavařovací hrnec. V některých případech jsou dokonce výrobci prezentovány jako vhodné k vaření piva. Na fórech ovšem na ně kolegové spíše plivou. Byl bych velmi vděčný za pokud možno zevrubnější zhodnocení tohoto tématu, abych se mohl rozhodnout, zda tu potvoru zakoupit či použít na vaření něco vhodnějšího.
Dík, Jenda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. lis 2016 23:43 - 15. lis 2016 07:00 #2 od doktor.zaba
Odpověděl doktor.zaba pro téma Zavařovací hrnec
Ahoj, já jsem pořídil zavařovací hrnec Bielmeier, novější verzi s displejem. Bylo u něj uvedeno, že je určen i pro vaření piva. Stál majlant a podruhé už bych to nekoupil. Za stejnou cenu se dají pořídit dva levnější hrnce s obyčejným termostatem a časovačem.
Vadí mi na tom několik věcí.
- nemá hlasovou indikaci že dosáhl nastavené teploty, nebo že doběhl nastavený čas, takže se při rmutování neustále musí sledovat zbývající čas a po dosažení je třeba nastavit další rmutovací teplota a čas.
- při chmelovaru nějak nezvládá regulaci kolem 100°. Buď topí pořád, nebo vůbec. Např. při dosažení varu chci snížit teplotu na 98°, hrnec vypne ohřev a zapne třeba až za 10 minut, přičemž var na tu dobu úplně ustane. Ani opětovné nastavení 100° nedonutí hrnec znovu okamžitě zapnout.
- nezobrazuje aktuální teplotu.
Vyřešil jsem to tak, že vůbec nepoužívám integrovanou elektroniku, namontoval jsem tam svoji a ovládám pomocí programu v počítači. Takhle se chová, jak bych pro vaření piva očekával. Na to jsem však nemusel kupovat tento drahý krám a stačil by jakýkoli obyčejný a mnohem levnější.
Takže asi tak, pokud si trochu rozumíš s elektronikou, pořiď nějaký levnější, cca 2500,-, vyrob si své ovládání a bude sloužit dobře.
Moje "technologie": vool.cz/OThJH
Poslední změna: 15. lis 2016 07:00 uživatelem doktor.zaba.
Poděkovali: Jenda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. lis 2016 07:45 #3 od grádyš
Odpověděl grádyš pro téma Re:Zavařovací hrnec
Já mám taky Bielmeier (starší analogovou :) verzi). Drahý byl dost, ale termostat je jen na ozdobu (odchylka klidně deset stupňů) a hlavně - bouřlivého varu téměř nelze dosáhnout.
Pokud je v hrnci 5 litrů vody, možné to je, ale plný hrnec vypíná kolem 92-94C. Aby se nespálil.
Reklamoval jsem ho, ale dle vyjádření výrobce tato teplota na chmelovar stačí.

Dnes ho používám na ohřev vyslazovací vody.

Sent from Tapatalk

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. lis 2016 08:01 #4 od Jenda
Odpověděl Jenda pro téma Zavařovací hrnec
No, vážně uvažuju o KARSTEIN BEERFESTu, je to takový trochu lepší zavařovací hrnec a za dobrou cenu. Má ho tu Beerkopf, tak se ještě poradím a pokud budou převažovat pozitiva, jdu do toho. Díky za zkušenosti a pište dál. Pro zmateného začátečníka může být neocenitelná kdejaká maličkost. Jenda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. lis 2016 08:19 #5 od glottis
Odpověděl glottis pro téma Zavařovací hrnec
mam zkusenost se svema hrnci. lidl a neco jineho ani nevim co. oba jsou na prd v tom, ze hreji na malych mistech dna - to vede k pripaleni sladiny a pokud se to pripali moc, prepali se pak i pojistka v hrnci protoze pres pripaleninu nejde predat teplo do dila. Jeden z hrncu ma alespon pojistku vratnou. druhy mel pojistku nevratnou.

urcite chces hrnec co je cely z nerezu. smalt se mi na jendom zacal odlupovat. ideal aby na hrnci byla 1/2 palcova vypust nebo aspon dida, do ktere pulcoul nasroubujes. kdyz neni, jakoze spis neni, v nerezu to jde predelat. smaltovany hrnec jen vykur...vis. nebude od veci si rovnou koupit neoprenovej navlek na udrzeni teploty, protoze tim minimalizujes nutnost topit a tim minimalizujes i to ze to pripalis dokud tam je jeste dilo. vubec ti nedoporucuju delat vickrokove infuze v zavarovaku ze stejneho duvodu. protoze to proste pripalis pokud nebudes michat jako silenec.

ja ti zavarovak silne nedoporucuju, pokud ti tu nekdo nedoporuci nejaky supr co je vyzkouseny. ikdyz jsme i v tom z lidlu za par korun par varek uvaril. strasne me to stvalo, jednou jsem to musel vylit protoze se pojistka prepalila uprostred rmutovani a jednou rychle jet pro jiny zavarovak protoze se prepalila uprostred chmelovaru. ale tak aspon mam ohrev vody na vyslazovani. ael dat za ten sunt vic jak tech 1200 nebo kolik stal tak si rvu vlasy

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. lis 2016 12:43 #6 od Jenda
Odpověděl Jenda pro téma Zavařovací hrnec
Tak teda chlapci pěkně děkuju.
Zajímalo by mne, kluci (Grádyš, Junior), když tak vidím vaši nespokojenost se zavařováky, jakou jste zvolili alternativu, v čem vaříte teď a v čem je to lepší. Já jsem se nadchnul pro zavařovací hrnec, protože se mi líbila ta automatika dosahování a udržování teplot a prodlev. Ale třeba je to jen můj laický pohled a dá se to řešit jinak a s vyloučení nedostatků, které, jak vidím, popisuje každý (minulý!) majitel zav. hrnce. Nerad bych pochopitelně pořídil něco, s čím budu po první várce silně nespokojenej. Díky moc. Jenda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. lis 2016 13:05 #7 od glottis
Odpověděl glottis pro téma Zavařovací hrnec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. lis 2016 13:29 #8 od grádyš
Odpověděl grádyš pro téma Zavařovací hrnec

Jenda napsal: Zajímalo by mne, kluci (Grádyš, Junior), když tak vidím vaši nespokojenost se zavařováky, jakou jste zvolili alternativu


Já mám indukční vařič 3.5 kW, jehož výkon ovládám manuálně, řídím se jenom bimetalovým teploměrem namontovaným na nerez hrnec. A pořídil jsem si nerez míchadlo...

www.fotozapisnik.eu/gradys/technologie/1139/nerezove-michadlo

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Uživatelský profil

Reklama

Nové příspěvky ve fóru

Více Témat »

Nadcházející události

Žádné události

Nová místa

Nové komentáře

  • Duboudyl napsal/a Více
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi napsal/a Více
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf napsal/a Více
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # napsal/a Více
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan napsal/a Více
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022