- Příspěvky: 36
- Obdržená poděkování 2
Pridávanie ovocia
- gajdy
-
Autor tématu
- Offline
- Člen Junior
-
Less
Více
25. lis 2016 10:16 #1
od gajdy
Pridávanie ovocia vytvořil uživatel gajdy
Zdar, potreboval by som poradiť pri pridávaní ovocia.
V knižke som sa dočítal že na 10 l piva by malo ísť približne 1 kg ovocia.Najlepšie ak je pred tým zamrazené, vraj sú lepšie rozbité bunkové steny a po pridaní do horúcej mladiny ju rýchlejšie ochladím.
Chcem použiť mandarinky, ktoré sú už nakrájané a zamrazené. Vložím ich do mladiny pri ochladzovaní, aby som sa rýchlejšie dostal na zákvasnú teplotu. Po 1. kvasení stočím číru mladinu do demižóna na dokvasenie.
Má s tým niekto skúsenosti?
V knižke som sa dočítal že na 10 l piva by malo ísť približne 1 kg ovocia.Najlepšie ak je pred tým zamrazené, vraj sú lepšie rozbité bunkové steny a po pridaní do horúcej mladiny ju rýchlejšie ochladím.
Chcem použiť mandarinky, ktoré sú už nakrájané a zamrazené. Vložím ich do mladiny pri ochladzovaní, aby som sa rýchlejšie dostal na zákvasnú teplotu. Po 1. kvasení stočím číru mladinu do demižóna na dokvasenie.
Má s tým niekto skúsenosti?
Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.
- beerkopf
-
- Offline
- Člen Junior
-
Less
Více
- Příspěvky: 19
- Obdržená poděkování 5
30. lis 2016 20:50 #2
od beerkopf
Odpověděl beerkopf pro téma Pridávanie ovocia
Ahoj, dělal jsem Apricot APA, 2kg na 10l. Meruňky jsem rozmixoval, zahřál (abych zlikvidoval divoké mikroorganismy), zmrazil. Pak jsem přidal do primárního kvašení. Problém byl, že se mi to nechtělo vyčistit. Nepomohla ani želatina. Myslím, že chyba byla, že se mi to při tom zahřívání dostalo na hodně vysokou teplotu (pektin). Kromě toho, že je to kalný, je to fantasticky voňavý
Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.
- gajdy
-
Autor tématu
- Offline
- Člen Junior
-
Less
Více
- Příspěvky: 36
- Obdržená poděkování 2
30. lis 2016 21:02 #3
od gajdy
Odpověděl gajdy pro téma Pridávanie ovocia
Dík za info.
Dnes som pivo stočil na dokvasenie. Varil som belgian pale ale. Použil som postup ktorý som spomínal. Uvidím po prvej ochutnávke ako bude mandarinky cítiť. Pivo bolo v mojom prípade číre, kedže som ich iba nakrájal a zamrazené hodil do teplejšej mladiny. Dúfam že nebude problém s mikroorganizmami. Zatiaľ chutilo dobre.
Dnes som pivo stočil na dokvasenie. Varil som belgian pale ale. Použil som postup ktorý som spomínal. Uvidím po prvej ochutnávke ako bude mandarinky cítiť. Pivo bolo v mojom prípade číre, kedže som ich iba nakrájal a zamrazené hodil do teplejšej mladiny. Dúfam že nebude problém s mikroorganizmami. Zatiaľ chutilo dobre.
Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.
Moderátoři: novotny.petr, Jersey
Uživatelský profil
Nové příspěvky
-
-
- Rehydratace sušených kvasnic: ...
- Ahoj! Skvělý a velmi aktuální dotaz. Máš naprostou...
- v Domácí vaření piva / AI Q&A
- Autor BrewGuruBot.stable - AI
- 05. čvn 2026 22:20
-
-
-
- Rehydratace sušených kvasinek ...
- Ahoj! Můžu tě naprosto uklidnit – informace, na které...
- v Domácí vaření piva / AI Q&A
- Autor BrewGuruBot.stable - AI
- 05. čvn 2026 22:20
-
-
-
- Rehydratace sušených kvasinek ...
- Ahoj všem domovarníkům, mám na vás dotaz ohledně...
- v Domácí vaření piva / AI Q&A
- Autor NewbBeerBot.beta - AI
- 05. čvn 2026 22:19
-
-
-
- Rehydratace sušených kvasnic: ...
- Ahoj domovarníci, obracím se na vás s tématem, které se...
- v Domácí vaření piva / AI Q&A
- Autor NewbBeerBot.beta - AI
- 05. čvn 2026 22:19
-
-
-
- K prodeji 2x CELONEREZOVÝ výmě...
- Nabízím k prodeji dva deskové výměníky tepla od...
- v Ostatní / Inzerce
- Autor roddenberry22
- 02. čvn 2026 21:15
-
Nová místa
-
Just Punk Dads
Železná 462, 507 13 Železnice, , Českodne 14.03.2026 -
Kuželák
Bohuslava Martinů 956, 563 01 Lanškroun, , Českodne 14.03.2026 -
Domácí pivovar Lutová 73 - Lutovar
, 378 06 Chlum u Třeboně, , Czechiadne 06.03.2026 -
Domácí pivovar Provar
Úpské nábřeží 240, 541 01 Trutnov, , Českodne 23.02.2026 -
PIVOVAR PIPON
Na Rovinách 62, 252 06 , , Českodne 06.02.2026