file Jaký ohřev nového hrnce?

  • Michalll
  • Avatar uživatele Michalll Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
06. zář 2016 20:40 #1 od Michalll
Jaký ohřev nového hrnce? vytvořil uživatel Michalll
Zdarec, uvažuji o novém hrnci cca 50L, jaký bude nejlepší způsob ohřevu? Mě by nejvíce vyhovovalo udělat z boku díru a dát tam spirálu, ale bojím se, že až budu mít automatické míchání sladiny, že se to neprimíchá až dole a kolem spirály se to bude pálit.. Pokud to bude opravdu tak, zvolil bych raději plynový ohřev..

Budu rád za jakoukoliv radu či připomínku...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • grádyš
  • Avatar uživatele grádyš
  • Pryč
  • Administrator
  • Administrator
Více
06. zář 2016 20:57 #2 od grádyš
Odpověděl grádyš pro téma Jaký ohřev nového hrnce?
Hustý rmut budeš vnitřní spirálou ohřívat jen horko těžko...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Michalll
  • Avatar uživatele Michalll Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
06. zář 2016 21:05 #3 od Michalll
Odpověděl Michalll pro téma Jaký ohřev nového hrnce?
Taky si myslím, takže tyto větší hrnce jedině plynem? Ten se ale nedá nijak programovat, nebo se pletu?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. zář 2016 08:28 #4 od glottis
Odpověděl glottis pro téma Jaký ohřev nového hrnce?
na 50ku hrnec by ti mohla stacit 3,5kw indukce - s odrenyma usima. kdyz bys hrnec zaizoloval a mel takovy co na indukci funguje. Stejne 50L je to po okraje a to tam nikdy mit nebudes. a nebo ten plyn. a termostat je otazka ... stejne kolem toho porad behas, koukas na teplotu, a v tom objemu se teplota zas tak nehybe, staci hrnec zaizolovat, priklopit a tak divoke zmeny teplot to pak nejsou a velmy rychle odhadnes kam teplota doleze po vypnuti topeni. na sve varne testuju jeden termostat z ciny a ani po deseti pokusech, merenich, grafovani odezvy a vypoctech se mi nepovedlo nastavit pid paramery tak aby to fungovalo. zacinam to svadet na spatnej regulator.

a jak pise gradys, spirala se bude asi pripalovat i na normalnim rmutu, pokud se ti nepovede sehnat nejakou ulwd nebo jak je ta zkratka :) ultra low watt density? :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. zář 2016 10:21 - 07. zář 2016 10:25 #5 od ProstrednyHrot
Odpověděl ProstrednyHrot pro téma Jaký ohřev nového hrnce?
ulwd spirala + nejake ceditko aby sa slad nedostal do kontaktu so spiralou, ceditko vyuzijes aj pri scedzovani. Indukcne varice su celkom drahe.
Pozri si ako funguje Brew Boss system. www.brew-boss.com/, je to drahe ale myslim ze je to system ktory sa da v pohode vyskladat aj doma:) Tam ohrievaju spiralou 75l.
Poslední změna: 07. zář 2016 10:25 uživatelem ProstrednyHrot.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • grádyš
  • Avatar uživatele grádyš
  • Pryč
  • Administrator
  • Administrator
Více
07. zář 2016 10:26 #6 od grádyš
Odpověděl grádyš pro téma Jaký ohřev nového hrnce?

ProstrednyHrot napsal: www.brew-boss.com


Tak to je pěkné, o tom jsem ještě neslyšel. Rozhodně jednodušší, než The Electric Brewery , který jsem si zvolil já :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Michalll
  • Avatar uživatele Michalll Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
07. zář 2016 11:23 #7 od Michalll
Odpověděl Michalll pro téma Jaký ohřev nového hrnce?
Paráda! Jako začátečník určitě nějakou dobu budu u varného hrnce, ale postupně něco začnu skládat, protože jak všude čtu, vše bude trvat :)

Takže vlastně stačí nerezový hrnec s falečným dnem, pod ním topná spirála(nevím tedy v čem je lepší ta ulwd?) a buďto pod falešným dnem ještě vypoštěcí ventil na sceďování nebo to sceďování vrchem (opět nevím, v čem je lepší)..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. zář 2016 19:36 #8 od glottis
Odpověděl glottis pro téma Jaký ohřev nového hrnce?
ulwd neni lepsi ale spis nutna. ma velkou plochu a tedy malo vykonu na ctverecni palec/cm a to pomaha tomu, aby se na ni nepripaloval cukr. kdyz tam das klasickou nebude to ono a jednoho krasneho dne, pri silnejsi pivu nebo bude treba erekce na slunci se to tam pripece (cukr, skrob, cokoliv), prestane to odvadet teplo a v lepsi pripade to proste neuvaris. v horsim spalis spiralu. takhle jsem uz zapekl dva zavarovaci hrnce kdyz jsem varil vicestupnouvou infuzi. pak teprve podle cerneho kola poznas cim ten hrnec opravdu topi a jaka je to plocha. prestalo me to bavit a postavil jsem si tohle

ds.glottis.net:4443/photo/#!Albums/album...6f207069766f76617275

zaklad je 70l hrnec, hlinikova deska na rozvod tepla, 6x 1kw tistena topna deska, zapojene na 3faze. vykon davkuju pres SSR, pid a arduino

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. zář 2016 08:25 #9 od Isgi
Odpověděl Isgi pro téma Jaký ohřev nového hrnce?
Smekám, parádní práce. Osobně si vystačím s hrncem a indukcí, ale tohle je super.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. bře 2019 09:34 #10 od mraky44
Odpověděl mraky44 pro téma Jaký ohřev nového hrnce?
Jak máš velký hrnec a jakou používáš indukci? Řeším stejný problém a nevím jakou cestou se vydat. Dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. bře 2019 18:43 #11 od funky
Odpověděl funky pro téma Jaký ohřev nového hrnce?
Taktéž mám 50l nerez hrnec, používám vařič Meva 7.5kW. 10kg PB láhev mi vydrží odhadem na 6 várek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2019 21:10 #12 od mraky44
Odpověděl mraky44 pro téma Jaký ohřev nového hrnce?
Tak jsem pořídil indukci 3,5 kW a 50L nerez hrnec. Pak se stalo to co jsem všude četl, vypouklo se dno od hrnce. Dno není tak silné aby to vydrželo. Teď přemýšlím jak z toho ven.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. led 2021 09:28 #13 od Eliska69
Odpověděl Eliska69 pro téma Jaký ohřev nového hrnce?
Ahoj, uvažuju o titanových hrncích  odtud  . Ono není podstatné odkud. Ale chci se zeptat, zda je vhodný titan na plyn? Zda se to nějak víc neničí...přecejenom je to vyšší investice.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. led 2021 19:36 #14 od Berry309
Odpověděl Berry309 pro téma Jaký ohřev nového hrnce?

Eliska69 napsal: Ahoj, uvažuju o titanových hrncích  odtud  . Ono není podstatné odkud. Ale chci se zeptat, zda je vhodný titan na plyn? Zda se to nějak víc neničí...přecejenom je to vyšší investice.
 

Osobně mám takové tušení, že tě nezajímá vaření piva, ale umístěný zpětný odkaz na eshop :D Mimochodem strašný, možná dneska nainstalovaný Prestashop. Ani logo, ani vyplněná firma, tel. číslo  atd... původní texty ze šablony. Osobně bych si neobjednal v tomto obchodě ani párátko, natož něco za 3000. 

Můj názor je výše a i kdyby jsi chtěla mít zpětný odkaz který má nějakou hodnotu tak alespon s hotovejma stránkama. Navíc tvoje registrace na těchto stránkách byla dnes.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. úno 2021 14:30 #15 od tom999
Odpověděl tom999 pro téma Jaký ohřev nového hrnce?
Ahoj,
som síce začiatočník, ale ak robíš nový hrnec, prečo nie HERMS systém- podrobne popísané v Pivovařka2 príde mi to ako elegantné riešenie bez rizika pripalování, v druhom hrnci nahreješ vodu a preženieš ju cez špirálu  v rmutovacom hrnci...potrebuješ dva hrnce ale to problém nie je. Ovládať to možeš teplotným čidlom v rmutovacím hrnci napojeným na čerpadlo ktoré zapína/vypína.- Easy solution.

Ja som ako svoj prvý pokus kúpil nepoužiteľné KEG sudy 3x 50l (neštandardný závit) z 4TEK- info@4tek.eu za pár korun, kúpil si plynovú stolicu komatibilnú s pripojením na zemný plyn aby som nemusel riešiť PB a falešné dno odkiaľ čerpám rmut na vrch aby mi to nehorelo.
Stále to nemám úplne vychytané a je to work-in-progress ale to pivo si človek musí zaslúžiť 

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: novotny.petrJersey

Uživatelský profil

Reklama

Nové příspěvky ve fóru

Více Témat »

Nadcházející události

Žádné události

Nová místa

Nové komentáře

  • Duboudyl napsal/a Více
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi napsal/a Více
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf napsal/a Více
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # napsal/a Více
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan napsal/a Více
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022