file IPA - Mandarina Bavaria a Summit - Konzultace

  • Pauli
  • Avatar uživatele Pauli Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
02. pro 2017 16:38 - 02. pro 2017 16:39 #1 od Pauli
Čau co říkáte na tento recept:
Celkem 10kg sladu:
Pale Ale 80%
Pšeničný 10%
Carapils 10%



25g+25g na dry hop. Na začátek něco na hořkost, je v pohodě ŽPČ?

Mladiny uvažuju zhruba 35 litrů
Kvasnice safale US-05. Jeden nebo dva balíčky?
Přílohy:
Poslední změna: 02. pro 2017 16:39 uživatelem Pauli.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. pro 2017 21:07 #2 od grádyš
Odpověděl grádyš pro téma IPA - Mandarina Bavaria a Summit - Konzultace
Slady asi OK (kombinací sladů je nekonečně mnoho a tady na této nic špatného neshledávám :) ), zbytku moc nerozumím.

1) Chmelit na hořkost žatečákem jakožto chmelem obsahujícím málo alfa kyselin mi přijde zvláštní. Už jen proto, že evidentně máš jiné vysokoobsažné chmely.

2) Tak, jak jsi to zadal do formuláře, máš chmelovar dlouhý 25 minut (začínáš sice na šedesáti minutách, ale teplotu máš jen 50°C)

3) Whirlpool začínáš hned na 85°C, což moc realitě neodpovídá - měl bys začínat na 100°C (nebo ve tvém případě z nějakého důvodu na 99°C)

4) Na konci whirlpoolu nasypeš chmel při teplotě 25°C - to už je IMHO příliš nízká teplota na to, aby mělo chmelení smysl. A navíc chmel sypeš v čase 0, takže předpokládám, že hned mladinu stočíš do kvasné nádoby...
Nebo to má být to studené chmelení? To do tohoto kalkulátoru nezadávej, neovlivňuje IBU (nebo zanedbatelně). Pokud to tedy je studené chmelení, tak mi 25g+25g přijde hodně málo... Já byl dal alespoň dvojnásobek. Ale to už je na tobě a na tvých chuťových preferencích.
Poděkovali: Pauli

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • Pauli
  • Avatar uživatele Pauli Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
03. pro 2017 21:33 #3 od Pauli
Odpověděl Pauli pro téma IPA - Mandarina Bavaria a Summit - Konzultace
Díky za připomínky, už jsem nedoufal, že někdo napíše :D
1) Mám tam ŽPČ, protože mi doma ještě nějaký zbyl z minula, tak jen jestli to je v pohodě dát tam víc ŽPČ, abych třeba nemusel kupovat něco jiného. Takže mám dvě možnosti - nasypu tam víc ŽPČ nebo koupím kazbeka. Na první chmelení nechci dávat ty voňavý chmely aby mi z nich zbylo nějaké aroma. Využiju je raději pozděj.

2) Díky, tohle mi nesedělo v tom grafu, nevšiml jsem si že jsem zadal špatně teplotu teď už to jsem to opravil.

3) Jo nebylo mi moc jasný jak funguje ta kalkulačka, už jsem si to opravil ty časy a vyskočilo mi ibu asi o 100% :D Takže díky.

4) Jo, je to studené chmelení. Dám tam co mi zbyde po chmelovaru. Cíluju na nějakých 50-60 IBU (nechci přes, ať to může pít i přítelkyně...)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: novotny.petrJersey

Uživatelský profil

Reklama

Nové příspěvky ve fóru

Více Témat »

Nadcházející události

Žádné události

Nová místa

Nové komentáře

  • Duboudyl napsal/a Více
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi napsal/a Více
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf napsal/a Více
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # napsal/a Více
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan napsal/a Více
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022