file Kvasnice: Gozdawa Czech Pilsner 18

• KoJaKCZE
  • Avatar uživatele KoJaKCZE Autor tématu
  • New Member
  • New Member
Více
25. dub 2019 22:37 #1 od KoJaKCZE
Kvasnice: Gozdawa Czech Pilsner 18 vytvořil uživatel KoJaKCZE
Zdravím všechny vařiče! Chtěl bych se Vás zepat, zda-li máte někdo zkušenost s těmito kvasnicemi. Koupil jsem je pokusně na PL ešopu čerstvé sušené loni v říjnu, s trvanlivostí do 9/2020 a od té doby skladovány v lednici 1-6°C.
Minulý týden jsem se opět vybičoval k vařbě ležáku a rozhodl se tyto spodní kvasnice rádoby plzěňské vyzkoušet. Nejsem už žádný amatér, za profíka bych se ale také nepovažoval, ale tak vím jak správně kvasnice připravit, nechat namočené v kidu atd...
Nicméně měl jsem 2 balení, nechtěl jsem podcenit pitchink tak jsem použil oba balíčky á 10gr. Dle údajů výrobce píší optimální teplotu kvašení 12-14°C ... já jsem dal 10°C.
Ovšem po 3 dnech, kdy se v podstatě nic nedělo jsem teplotu o 1st zvedl na 11°C po dalších asi 1-2 dni se konečně hladina zaprášila a objevila se nízká nijak hustá pěna. Dle měření refraktometrem kvašení nějak započalo, ale neuvěřitelně bídně. Dnes je tomu 6 dní a stav prokvašení po přepočtení hodnot dle metody Novotného je 13° z původních 14.2°! To je prostě něco velmi špatně. Chuť piva, vůně i "zákal" barva pěny vše je v nejlepší kvalitě, ale dnes již pivo prostě nekvasí. 24h na stejné hodnotě.
Máte někdo ss temito kvasnicemi zkušenost, nebo jsem prostě trefil na nějakou vadnou várku?

Díky za info případně radu co teď s tím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: novotny.petrJersey

Uživatelský profil

Reklama

Nové příspěvky ve fóru

Více Témat »

Nadcházející události

Nová místa

Nové komentáře

• MilanHodek napsal/a Více
    Ahoj, taky jsem zkoušel Weissebier, ale nepodařilo se... 29.8.2020
  • smlynek napsal/a Více
    Ahoj, budu momentálně 14 dní v okolí... 13.7.2020