file Robobrew

Více
14. dub 2020 15:14 #21 od Barnet
Odpověděl Barnet pro téma Robobrew
Ahoj. Tak se ženou to máme stejné. Můj hlavní kritik a když se něco nezadaří hned mi to řekne. Takže mám doma takové čidlo kvality toho co uvařím. Jinak ona zase ulítá na trapistických pivech a pak skoro vše z polského Alebrowaru. Fermzilla se dá samozřejmě koupit i tady a už jsem o něčem kónickém přemýšlel taky a tak jak se mi trochu uvolní ruce a něco v peněžence jdu do toho. Recept ti samozřejmě mohu poskytnout, není to nic tajného i když tajemství mého piva je spíše ve vodě, která je tady výborná. Mám ji ze studánky v lese. 4,75kg Pale Ale, 0,15kg karamelového sladu, jednoduchá infuze sypání při 68st.(Rob ztrácí na teplotě a trochu mu trvá než to srovná, takže výsledek je 67) necháme hodinu pak zvednout na 76 a nechat deset minut. Chmelovar -Harmonie 20g 90min, Premiant 20g 50min a Kazbek 30g 20min. Posledních 20 minut navíc irský mech na pročištění. Kvasnice Safale US05. Jinak těsně před tím než to přijde do varu sbírám tu šedou sraženou bílkovinu na hladině, navíc při zcezování používám ještě Hoptube v kombinaci se sáčkem na chmel. Bezvadně to zbaví všech nechtěných nečistot a samozřejmě whirpool dělám několikrát. Dokonce i když celé dílo schladím ještě to jednou proženu whirpoolem. Na dně najdeš pak spoustu částeček chmele, které tam prostě nepotřebuješ. Po vykvašení mám pivo krásně čiré a výsledek je skvělá 11. Jo ještě voda-20lt rmut, 18lt vyslazování. Pokud dělám zázvorové přidám 1kg pale Ale a 10g Cara Red a na posledních 20min 30g zázvoru. Pro lepší chuť lze přidat 1dcl medu taky na posledních dvacet minut chmelovaru. S medem ovšem opatrně. Moc to pivo pak pění...ovšem ta chuť... Vidíš sám, že recept je vysloveně jednoduchý a upřímně při sestavování jsem nedělal a nehledal nic složitého. První tři pokusy byly fakt dost děs, ale pak to stálo za to. Já mám rád když pivo krásně voní, ale ne moc. Pokud je to jak pojízdná parfumérka nic pro mě. Jen... u nás zase začíná jaro a letos to prostě nemůžu prošvihnout, takže jak rozkvete černý bez bude bezové. bezový květ a zázvor jsou u nás doma na prvním místě s chutí a vůní. Teda já k tomu mám ještě vůni dobře udělaného steaku... Tož tak. Jinak s tebou souhlasím, náhradní díly na Roba koupíš v každém krámě s domácíma potřebama, ale já ho mám dva roky a zatím jsem nic nekupoval. Pozdravuj klokany a ať se daří. Dej Bůh štěstí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. kvě 2020 06:50 #22 od Vrog
Odpověděl Vrog pro téma Robobrew
Nemohu souhlasit, už půl roku se trápím s prasklým kolínkem v brewzille 35, vespodu mezi čerpadlem a nádobou.
www.kegland.com.au/right-angle-silicone-...or-robobrew-35l.html
A ofiobchodu na alliexpresu sem to objednával už dvakrát, nedošlo ani jednou.
Z ofi obchodu v austrálii to nehodlají expedovat do ČR, což se dá pochopit.
V ČR nikde není. Bahník sice sliboval, že má, ale od telefonátu uběhly 4 měsíce a nic. Na mejly nereaguje.

Tak fakt nevím, kde náhradní díl sehnat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • faktu50
  • Avatar uživatele faktu50 Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
20. kvě 2020 12:41 #23 od faktu50
Odpověděl faktu50 pro téma Robobrew
Zdravim ,
Ted jsem koukal, že to koleno stoji deset dolarů. Tak muzu zjistit kolik stoji poštovné ke mě a pak do CR a když s tou cenou budes ok muzu ti poslat v bublinkové obálce. Nebude to tak těžké tak si myslím, že bychom se mohly vejít do $30 $40 AUD celkem. Dej mi vědět mam v Keg Land účet.
Měj se Tomáš

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. kvě 2020 14:08 #24 od Vrog
Odpověděl Vrog pro téma Robobrew
Moc díky za nabídku. Počkám ještě do 30.5. kdy je reklamační deadline z Číny, kdyžtak se pak ozvu.
Díky moc za ochotu ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • faktu50
  • Avatar uživatele faktu50 Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
20. kvě 2020 14:10 #25 od faktu50
Odpověděl faktu50 pro téma Robobrew
Rado se stalo .. přeji hodně štěstí

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. říj 2020 17:10 #26 od Vrog
Odpověděl Vrog pro téma Robobrew
Ahoj,
několikrát po sobě sem teď vařil. Ale nejsem schopen dostat se s efektivitou nad 47%. Aspoň těch 65, to by mi krásně stačilo.
Pročetl jsem toho mnoho. Zkoušel různé hrubosti mletí atd. Ale tím to nebude. Hádám, že za to bude moci kalibrace teploty a právě se k ní chystám. Na druhou stranu si ale říkám, proč by měla být? Jednou se to stejně musí prohřát na zobrazovanou/nastavenou teplotu. Jen nevíme, kdy.

Jaké jsou vaše zkušenosti s nastavením teplot? Jdete do mínusu nebo do plusu, případně o kolik?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • faktu50
  • Avatar uživatele faktu50 Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
08. říj 2020 20:36 #27 od faktu50
Odpověděl faktu50 pro téma Robobrew
Ahoj,
ja kdyz jsem si koupil Robobrew tak jsem si udelal test teploty stim , ze jsem pouzil jeste jeden kontrolni teplomer na hladine a porovnaval jsem teploty a podle toho jsem kalibroval. Ale take zalezi na prutoku, jak rychle ti proteka voda. Jde o to, ze kdyz je tam zrni tak se snazim aby mi voda protekala zrnim a ne moc (skoro vubec ) tim prepadem uprostred. Ja ma efektivitu okolo 75% I vic . Ten kontrolni teplomer nahoře pouzivam stále
a mam rozdíly mezi dnem a povrchem tak 1 stupen a kdyz nahodou vic , treba kyz voda proteka zrnim pomalu a dole je male mnozstvi tekutiny a zacne se ohrivat vice, resim to studenou vodou a nebo vetsim prutokem na chvili nez se mi teplota srovna. Ja budu varit asi zitra tak ti muzu poslat video jestli to pomuze. A nebo to muzeme nejak probrat kdyby jsi chtel treba na what's app. Jen u nas je o deset hodin vice zijeme v Austrálii. Doufam, ze to dava trochu smysl, nejsem dobry spisovayel. Urcite dej vedet.
Dej buh stesti
Tom

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. říj 2020 10:57 #28 od mleako
Odpověděl mleako pro téma Robobrew
Ja mám Brewster Beacon 40 a bez jakékoliv kalibrace jsem od prvního varu na 78-80%. Rozdil teplot dno-vrch mam asi 2°C, coz jsem neresil. Cerpadlo poustim stejne jako faktu tak, aby mi nad sladem stala voda, ale neprepadavala prepadem uprostred. A pri vyslazovani ten zacatek prozenu mlatem vickrat, aby se to trochu vycistilo a vic vysladilo. Neni to takovy zdrzeni a celkem to pomaha.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. říj 2020 17:12 #29 od Vrog
Odpověděl Vrog pro téma Robobrew
Včera jsem kalibroval. Když senzor řekl že máme 63, tak par cm pod hladinou bylo o 5 a v prostred díla o 4 méně stupňů. Teploty se srovnaly po půl hodině. Neni divu, že ecektivita byla tak nízká...

Sem zvědav zítra jak dopadneme.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • faktu50
  • Avatar uživatele faktu50 Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
09. říj 2020 22:07 #30 od faktu50
Odpověděl faktu50 pro téma Robobrew
Kdyby jsi mel stejny problem do budoucna a nebo kdyby se to horsilo asi by to chtelo novy sensor.. Tak hodne štěstí.
Tom

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. říj 2020 21:01 - 19. říj 2020 21:03 #31 od palino
Odpověděl palino pro téma Robobrew
Ahoj, jak jsi myslel to s tím, že při vyslazovani prozenes mlatem ten začátek? Dik
Poslední změna: 19. říj 2020 21:03 uživatelem palino. Důvod: Doplneni

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. říj 2020 14:33 #32 od Vrog
Odpověděl Vrog pro téma Robobrew
Předpokládám, že zvedne koš, z toho to začne téct dolů, a v tu chvili pustí čerpadlo a žene sladinu nahoru na vrch koše...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. říj 2020 15:46 #33 od palino
Odpověděl palino pro téma Robobrew
To mi nedává smysl - to nejsladší znovu pustit do mláta?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. říj 2020 16:11 - 20. říj 2020 16:13 #34 od mleako
Odpověděl mleako pro téma Robobrew
Přesně, jak napsal Vrog. Přefiltruje se to, zachytí se pevný bordel, který mi třeba napadá okolo při vystírání, a mám pak čistší sladinu i mladinu. A nedělám to teda víckrát, ale pouze jednou, to jsem se upsal. Nevím, jestli je to úplně košér z technologickýho hlediska, ale žádnej negativní vliv na konečné pivo jsem nevysledoval.
Poslední změna: 20. říj 2020 16:13 uživatelem mleako.
Poděkovali: palino

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. říj 2020 06:53 #35 od Vrog
Odpověděl Vrog pro téma Robobrew
Já te%d naposledy také přepouštěl. Nějak mi totiž netesní vrchní síto a přes přepad se mi dolů dostaly kousky zrna. Filtrace to vyřešila na výbornou. A výtěžnost krásnách 60%. Přesně, jak předpověděl program.
Poděkovali: palino

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. říj 2020 11:23 - 21. říj 2020 11:24 #36 od palino
Odpověděl palino pro téma Robobrew
Není to určitě problém co se týče piva, ale zcezuju tak vlastně část předku dvakrát. Ale jo, pokud nejaky bordel přepadne pod rmutovaci válec, asi je to sikovny způsob jak to pod ním před chmelovrem vyčistit.
Poslední změna: 21. říj 2020 11:24 uživatelem palino. Důvod: Oparav

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. říj 2020 11:16 - 28. říj 2020 11:18 #37 od Goblin
Odpověděl Goblin pro téma Robobrew
Mam BrewMonk 40l a vcera jsem varil 22l varku Strong American IPA ze 7.5kg sladu a efektivita varny byla jen 49%. Takze poznatek k efektivite AIO hrncu je, ze se zvysujicim grainbillem klesa efektivita. Kdyz jsem mel jen 4.5 kg sypani byla efektivita 78%. Kdyz jsem na predposledni varku pouzil 6.5kg byla efektivita 62%. Takze nejlepsi efektivity lze dosahnout pri sypani cca 4-5kg. Takze jedine moznosti jak v AIO dosahnout vysoke OG jsou: 1. Pridanim zkvasitelnych cukru do sladiny (je jedno v jake forme) 2. Zvysit odpar pri chmelovaru (varit na vetsi vykon nebo prodlouzit dobu varu)
Poslední změna: 28. říj 2020 11:18 uživatelem Goblin.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • faktu50
  • Avatar uživatele faktu50 Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
28. říj 2020 21:05 #38 od faktu50
Odpověděl faktu50 pro téma Robobrew
Ahoj, ja teda varim v Robobrew a nikdy se mi efektivita neodrazila na množství sladu. Spíše, tedy v mem případě, ovlivňuje efektivitu rmutovaci schema a především hrubost namleti sladu. Taky jsem nikdy nepouzil auto brewing abych mel celý rmutovaci proces pod kontrolou.
Slad melu nekde okolo 0.9mm ale zalezi jak co. Taky pouzivam vic vody na rmutovati kvuli dead space pod falešným dnem.
Moje efektivita varny se pohybuje 75 - 78 % nekdy I vic.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. říj 2020 05:58 - 29. říj 2020 05:58 #39 od Vrog
Odpověděl Vrog pro téma Robobrew
A průtok čerpadlem máš jak moc otevřený? Já si právě říkám, že vliv na efektivitu má i ten průtok, který já musím hodně škrtit a víc jak na půlku to otevřít nejde bo se začne okamžitě vršek potápět - a říkám si, že pokud to teče dolů pak spíš přepadem, tak to logicky nejde skrz slad a padá efektvita.

A jaké rmutovací schéma používáš?
Poslední změna: 29. říj 2020 05:58 uživatelem Vrog.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • faktu50
  • Avatar uživatele faktu50 Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
29. říj 2020 06:03 #40 od faktu50
Odpověděl faktu50 pro téma Robobrew
To absolutně souhlasim musi to protekat dilem a ne prepadem ..

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: novotny.petrJersey

Uživatelský profil

Reklama

Nové příspěvky ve fóru

Více Témat »

Nadcházející události

Žádné události

Nová místa

Nové komentáře

  • Duboudyl napsal/a Více
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi napsal/a Více
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf napsal/a Více
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # napsal/a Více
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan napsal/a Více
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022