file Připalování v hrnci Klarstein brauheld pro 45l

  • dostalradim@gmail.com
  • Avatar uživatele dostalradim@gmail.com Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
18. zář 2020 08:19 #1 od dostalradim@gmail.com
Připalování v hrnci Klarstein brauheld pro 45l vytvořil uživatel dostalradim@gmail.com
Ahoj, v srpnu jsem si pořídil tento hrnec www.klarstein.cz/Domaci-spotrebice/Davko...a-ocel-45-litru.html

Udělal jsem v něm 8 várek, jsem s ním celkem spokojený, co se týče výtěžnosti, pracnosti, tak mě docela uspokojil, chyby na tom najdu, ale ze zavařovacího hrnce a vařečky je to velký skok dopředu.

Ale pořád se mi to připaluje a vůbec netuším co s tím, tak jsem se přišel zeptat na zkušenosti, prosím. Připaluje se to tím stylem, že musím vzít čistidlo na grill, nechat působit, pak omývat a takhle třeba 3x než se to umyje, prostě děsný. Momentálně mám největší podezření na mletí, ale nemám to moc jak ověřit, protože na oko mi to nepřijde nějak zásadně jemnější než jsou třeba fotky po internetu nebo v pivařce. V pivařce jsem vyčetl, že se to připaluje při teplotách pod 50 °C, udělal jsem teda vystírku na 40 °C bez prodlevy a hned to s výkonem 1500 W vyhnal na 52 °C a pokračoval, ale bohužel stejně se to připálilo. Nechci se ptát moc sugestivně, nedokázali byste mi spíš popsat někdo jak vaříte vy s takovouhle all-in-one varnou? Zajímal by mě výkon, jestli nějak přiškrcujete horní výstup čerpadla a jestli jste třeba někdo nevypozoroval, že by mletí mělo tak obrovský vliv na tohle?

Mockrát děkuji lidi!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. zář 2020 08:35 #2 od grádyš
Odpověděl grádyš pro téma Připalování v hrnci Klarstein brauheld pro 45l
Vždyť sis sám odpověděl:

dostalradim@gmail.com napsal: V pivařce jsem vyčetl, že se to připaluje při teplotách pod 50 °C, udělal jsem teda vystírku na 40 °C

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • dostalradim@gmail.com
  • Avatar uživatele dostalradim@gmail.com Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
18. zář 2020 08:44 #3 od dostalradim@gmail.com
Odpověděl dostalradim@gmail.com pro téma Připalování v hrnci Klarstein brauheld pro 45l
Takže jsem to špatně pochopil a mám slad nasypat až prostě do těch 52 °C myslíš? Nějak se mi nechtělo věřit, že by se to stihlo připálit když jsem hned hřál a šel s tou teplotou během chvilky nahoru no. Zkusím teda příště to.

Díky moc

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • dostalradim@gmail.com
  • Avatar uživatele dostalradim@gmail.com Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
18. zář 2020 09:26 #4 od dostalradim@gmail.com
Odpověděl dostalradim@gmail.com pro téma Připalování v hrnci Klarstein brauheld pro 45l
Jsem se dnes dostal k informaci, že pan Ing. Koza, učitel sládků na průmyslovce, určitě ho znáte, má na svědomí i několik pivovarů. Vaří ve škole se studenty pivo a jeho teplotní schéma začíná na 40 °C kam nasype slad udělá prodlevu 15 minut a pomalu vyhřívá až na těch 52 °C. Tak je mi pořád takové zvláštní, tenhle kousek procesu vynechat, proč ho tedy pan Koza dělá když s dnešními slady nemá být potřeba? Vážně mezi vámi všemi vzdělanými a zkušenými převládá ta "jistota", že to není potřeba? Věřím vám i jemu, je mi jasný, že co sládek to trochu jiný názor a postup, ale chtěl jsem se vás takhle zeptat.

Děkuji!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. zář 2020 12:13 #5 od doktor.zaba
Odpověděl doktor.zaba pro téma Připalování v hrnci Klarstein brauheld pro 45l
Ahoj, na FB někdo dával příspěvek, že si vyrobil ruční míchadlo které má osu protaženou přepadovou trubkou a na hoře kličku kterou občas zatočí, tím eliminuje připalování. Co se týká nižších teplot, mám v tom taky zmatek, ale minimálně když se použijí ovesné vločky, má se začínat kolem 37°, takže vyhýbat se nízkým teplotám není tak úplně v pořádku a je dobré když ti to nádobíčko dovolí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • dostalradim@gmail.com
  • Avatar uživatele dostalradim@gmail.com Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
20. zář 2020 07:47 #6 od dostalradim@gmail.com
Odpověděl dostalradim@gmail.com pro téma Připalování v hrnci Klarstein brauheld pro 45l
Díky za příspěvek! Přesně s vločky jsou přesný příklad. Míchadlo je zajímavý nápad, docela by mě zajímalo jak ho má dole udělané. Mě napadlo udělat tu vystírku a vločkama někde vedle v hrnci na zavařováni a pat holt přendat a nechat projít programem.

Každopádně jsem prošel recepty v pivařce a recepty v brewdog DIY a musím říct, že většina lidí začíná na teplotě 50+, takže to asi moc prožívám a holt se s tím takhle na doma spokojím :)

Díky moc!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • dostalradim@gmail.com
  • Avatar uživatele dostalradim@gmail.com Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
04. říj 2020 00:52 #7 od dostalradim@gmail.com
Odpověděl dostalradim@gmail.com pro téma Připalování v hrnci Klarstein brauheld pro 45l
Potvrzeno i od pana Kozy. Dnešní slady jsou dobrý a stačí udělat vystírku na 55 °C. Dnes jsem to tak udělal a nic se nepřipálilo, takže paráda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • dostalradim@gmail.com
  • Avatar uživatele dostalradim@gmail.com Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
05. říj 2020 10:22 #8 od dostalradim@gmail.com
Odpověděl dostalradim@gmail.com pro téma Připalování v hrnci Klarstein brauheld pro 45l
Ještě zmiňoval, že i když budeme dělat vystírku při 40 °C pro špatně rozlučtěný slady tak skoro stejně nic nedoženeme, že téměř všechny procesy se musejí stát primárně při hvozdění.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: novotny.petrJersey

Uživatelský profil

Reklama

Nové příspěvky ve fóru

Více Témat »

Nadcházející události

Žádné události

Nová místa

Nové komentáře

  • Duboudyl napsal/a Více
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi napsal/a Více
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf napsal/a Více
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # napsal/a Více
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan napsal/a Více
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022