file Scezování piva - Manifold

Více
19. pro 2019 13:03 - 19. pro 2019 13:08 #41 od Vita Humpa
Odpověděl Vita Humpa pro téma Scezování piva - Manifold
Mate nekdo zkusenosti s timhle?
EDIT: az ted ctu gradysuv prispevek, bazmek mi puvodne odmitl zobrazit stranku 2.

www.bahnik.cz/scezovani/manifold-bazooka-nerez/ ci Lauter Helix

Takova jednoducha pruzina. Pripojit se da do kyble ci hrnce ruzne a da se ruzne slozit:





Uz je to doma (fotky jsou moje) jen netusim jak se to bude chovat realne ve vztahu k ucpavani velikosti tech skvir (zvlast v zahybu) atd. :-)
Přílohy:
Poslední změna: 19. pro 2019 13:08 uživatelem Vita Humpa.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • grádyš
  • Avatar uživatele grádyš
  • Pryč
  • Administrator
  • Administrator
Více
19. pro 2019 13:24 #42 od grádyš
Odpověděl grádyš pro téma Scezování piva - Manifold
Ještě jsem s tím tedy nevařil (uf uff), ale podle všech referencí by to mělo fungovat dobře :)
Do rmutovací nádoby / na scezování se to dává více zatočené (kvůli větším mezerám), do chmelovaru se to pak dává co nejrovnější.

Viz video tady: www.fotozapisnik.eu/gradys/nova-varna/1254/mash-boil-tun-v2-0

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. pro 2019 13:41 - 19. pro 2019 13:43 #43 od Vita Humpa
Odpověděl Vita Humpa pro téma Scezování piva - Manifold
Teda to uz je ale rok! :-) Uziti pro spilani me taky napadlo, sic tam to mam vyreseno jinak (v tom je jista uzasna norska varna fajn, ve zcezovani je to horsi - proto to resim :-D) Mit to pri scezovani dostatecne zakrouceno, ze je dobře, to je pro me podstatna informace (a asi to mam, zda se, zakrouceno dost), bal jsem se aby to v praxi nebylo naopak. Diky!
Poslední změna: 19. pro 2019 13:43 uživatelem Vita Humpa.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. pro 2019 22:49 #44 od novotny.petr
Odpověděl novotny.petr pro téma Scezování piva - Manifold
Já používám podobný design s nerezovým opletem z hadice už nějakou dobu. Je to super věc. Jen trochu jiná varianta manifoldu. Zdá se mi to na bahnik ale celkem drahé. Jo to dosti podobné varinatě s opletem z hadice, který si za mnohem méně uděláš ze součástek u Alíku. Tohle vypadá jako robustnější varianta. Ono ale pokud oplet vystužíš spirálou ze stočeného nerezového drátu tak to je nejspíš dost podobně pevné. Samotnýho mě to překvapilo a nerezovej drát stojí nula nula nic.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2020 10:42 #45 od Vita Humpa
Odpověděl Vita Humpa pro téma Scezování piva - Manifold
No toto vlastne je rovnou spirala z nerezoveho dratu. Uz jsem ji dvakrat otestoval a schvalne jsem to zrovna moc nesetril. Prvni pivo tmavy lezak s 20 procenty zita a prazenym sladem, druhe zase brutka s ryzovymi vlockami. Spirala ani neskytla, v obou pripadech by to teklo rado plnym proudem, tedy jsem to samozrejme mohl skrtit podle potreby smerem k efektivnejsimu vyslazeni. Dovnitr spiraly se nedostalo ani zrnicko, slozene jsem to mel jak na tech fotkach. Za me tedy parada, o hodne lepsi prace nez s mym starym klenutym falesnym dnem (ktere se ucpavalo) a stejne tak s dvojkyblem (neni nutne prostor pod dnem vyplnovat vodou...). Sice mam brewtools, ale nedovedu si predstavit, ze bych zatim vyslazoval jinak, nez s tou spiralou (nejsem fanousek cezeni zvednutim kose se sladem, jak to je u skoro vsech soucasnych komercnich systemu) :-)
Jinak ta stejna spirala (kegland) je dostupna i na Ali, kde stoji momentalne 487 korun, tedy u bahnika je to za stejne penize (a dobre ve srovnani s tim co nabizi treba nexthop nebo domovarnik.cz). Oplet urcite vyjde jeste levneji, sic s timhle nebyla zadna prace, coz pro nekoho muze (jako ja) byt dulezity faktor.
Dobre je jinak jeste, ze prumer spiraly odpovida presne zavitu 1/2 a ten drat se do nej proste primo nasroubuje, takze to lze potom dobre pripojit podle potreby. Jeden kamarad to momentalne pouzije i jako manifold, stacit vezt z T kusu hadici smerem nahoru. Pak to chce zkusit jako manifold pouzit i v hrnci bez kohoutu, po chmelovaru a vychlazeni behem spilani jako filtr na chmelove 'mlato' - na to jsem dost zvedavy jak to dopadne :-) Bude si to muset asi trochu zkratit, aby ta spirala byla pekne okolo hrnce a nezasahovala do 'kolace' uprostred, samozrejme.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2020 10:56 #46 od T0mica
Odpověděl T0mica pro téma Scezování piva - Manifold
Tak to by mě celkem zajímalo, jak to bude s tím chmelovým mlátem fungovat, pokud budeš moci, tak potom poreferuj. Díky!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2020 11:45 #47 od Vita Humpa
Odpověděl Vita Humpa pro téma Scezování piva - Manifold
Jak jsem to dopsal, tak jsem zacal premyslet jak bych to sam udelal s brewtools, a uz jsem na to prisel, takze to budu zkouset pri pristim vareni. Jako filtr deskace a samozrejme zpusob, jak naspilat ciste co nejvic to muze byt zajimavy. Dam vedet :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. dub 2020 22:22 #48 od Vita Humpa
Odpověděl Vita Humpa pro téma Scezování piva - Manifold
Trochu jsem zanebal sem napsat... Ale moc dobre to nedobadlo. Protoze spirala ma prumer 2cm, v momente kdy hladina mladiny klesne pod tuto uroven, tak se zacne nasavat vzduch a tim to konci. Tedy, jak spirala filtruje chmelove mlato nakonec nedokazu posoudit, protoze ve fazi, kdy jsem mel na obvodu varny jeste 2cm mladiny, se tam chmelovem mlato po kvalitnim 'whirlu' jeste ani nedostalo... :-) Nicmene za tu dobu jsem vyuzil spiralu nekolikrat zase k vyslazovani, a zde si uz nedokazu predstavit nic lepsiho... Zvladla uz fakt hodne narocna sypani a zatim vse bez jakychkoli problemu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. kvě 2020 14:17 #49 od kamenski
Odpověděl kamenski pro téma Scezování piva - Manifold
Krátký report se scezováním za pomoci trubky Bazooka (SCEZOVACÍ SÍTO 30CM (BAZOOKA)).

Lze koupit za cca 150 Kc, mají ji bars kde. K ní je nutno pokud člověk instaluje na 3/4´´ kohout koupit tento redukční bazmek, běžně dostupný v Hornbachu (hledej Redukční hrdlo 1/2"-3/4" č600.75/C). Pak se to celé smontuje, do své plastové nádoby jsem musel přihnout konec.

Scezování úplně bez problémů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. kvě 2021 14:12 #50 od Pivo doma
Odpověděl Pivo doma pro téma Scezování piva - Manifold
A když mám toto na dně, nepřipaluje se mi slad pod pružinou?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. kvě 2021 14:20 #51 od kamenski
Odpověděl kamenski pro téma Scezování piva - Manifold
Zdravím,

do rmutovací pánve bych to nedával. Po rmutování pretáhni dílo nekam kde toto bude nainstalované ;).
MK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. kvě 2021 14:33 #52 od Pivo doma
Odpověděl Pivo doma pro téma Scezování piva - Manifold
hodně lidí to tak ale má např. Plno vous na Youtube. Pak jen otočí kohoutem a scezuje. Ale má tam elektrické dmychadlo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. kvě 2021 14:40 #53 od kamenski
Odpověděl kamenski pro téma Scezování piva - Manifold
Prave s ohledem na michani mi to prijde komplikovane - viz. i předchozí dotaz na připalovaní. Ale vyzkouseno nemam, muze to fungovat ;).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. kvě 2021 14:41 #54 od Pivo doma
Odpověděl Pivo doma pro téma Scezování piva - Manifold
ok, uvidím :) zatím mám manifold. Myslel jsem kdyby někdy do budoucna :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: novotny.petrJersey

Uživatelský profil

Reklama

Nové příspěvky ve fóru

Více Témat »

Nadcházející události

Žádné události

Nová místa

Nové komentáře

  • Duboudyl napsal/a Více
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi napsal/a Více
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf napsal/a Více
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # napsal/a Více
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan napsal/a Více
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022