file Na kolik nasytit jaké pivo?

  • Petr Kittler
  • Avatar uživatele Petr Kittler Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
01. srp 2017 16:19 #1 od Petr Kittler
Na kolik nasytit jaké pivo? vytvořil uživatel Petr Kittler
Přátelé, jak zjistím na kolik nasytit uvařené pivo? Je mi jasné, že v tom hraje roli spousta faktorů (stupnovitost, styl piva, rmutovací schéma). Jak probíhá výpočet u vás? Sytíte piva s vyšší stupnovitostí víc?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. srp 2017 16:45 - 01. srp 2017 16:45 #2 od grádyš
Odpověděl grádyš pro téma Na kolik nasytit jaké pivo?
Vhodné (či žádoucí) nasycení přímo nijak nesouvisí ani se stupňovitostí, ani s rmutovacím schématem. Záleží převážně na pivním stylu.
Hrubé vodítko je například na stránce s příslušnou kalkulačkou (úplně dole).
Poslední změna: 01. srp 2017 16:45 uživatelem grádyš.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2017 14:44 #3 od Prichoďko
Odpověděl Prichoďko pro téma Na kolik nasytit jaké pivo?
dobrý den chtěl by jsem dosytit trochu pivo v 50 l kegu aby dostalo lepší říz . Dal jsme vše do tabulky a vyšlo mi že by jsme měl systit 50 l při teplotě 1 st C tlakem vva 0.6 baru , ale jek dlouho se sycení provádí ?, do té doby dokud proudí do piva Co2 ? , tzn , že sud mám trochu válet aby se CO 2 vstřebával a dělat to tak dlouho dokud uslyšim , že do sudu plyn proudí ? Prosím opravte mně nebo to trochu prakticky objasněte . Dále je v tabulce kolonka nasycení kde jsme zadal jaké nasycení by jsme pro svůj ležák chtěl ale on už je částečně nasycen potřebuji je jen dosytit více jak jsme psal tak výše uvedený postup je správný a pochopil jsme to správně. . Dík a přeji tomuto fóru hopdně zdaru .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2017 15:39 #4 od JImram
Odpověděl JImram pro téma Na kolik nasytit jaké pivo?
To že máš částečně nasyceno nic nemění. Pokud natlakuješ sud na vypočtených 0.6 bar, tak se nasytí na odpovídající koncentraci CO2 nezávisle na tom, jak bylo předtím nasycené.
Pokud budeš se sudem intenzivně třepat, tak se pivo nasytí za pár minut. To že je nasycené poznáš podle toho, že zavřeš přívod CO2, zatřepeš sudem a tlak v sudu už nebude klesat.
Pokud pivo v sudu leší delší dobu, tak není úplně dobrý nápad s ním třepat, rozvíříš všechny kvasnice a kaly usazené na dně. Bez pohybu trvá nasycení několik dnů, klidně i týden. Pokud spěcháš, je možné pivo s protitlakem přetočit do druhého sudu (bez kalů) a pak ho nasytit rychle se třepáním.
Poděkovali: Prichoďko

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2017 15:41 #5 od grádyš
Odpověděl grádyš pro téma Na kolik nasytit jaké pivo?

Prichoďko napsal: dobrý den chtěl by jsem dosytit trochu pivo v 50 l kegu aby dostalo lepší říz . Dal jsme vše do tabulky a vyšlo mi že by jsme měl systit 50 l při teplotě 1 st C tlakem vva 0.6 baru , ale jek dlouho se sycení provádí ?, do té doby dokud proudí do piva Co2 ? , tzn , že sud mám trochu válet aby se CO 2 vstřebával a dělat to tak dlouho dokud uslyšim , že do sudu plyn proudí ? Prosím opravte mně nebo to trochu prakticky objasněte . Dále je v tabulce kolonka nasycení kde jsme zadal jaké nasycení by jsme pro svůj ležák chtěl ale on už je částečně nasycen potřebuji je jen dosytit více jak jsme psal tak výše uvedený postup je správný a pochopil jsme to správně. . Dík a přeji tomuto fóru hopdně zdaru .


Pokud chceš dosytit nuceně, tj. tlakem z bomby, nemusíš nijak řešit, jak moc už je pivo nasycené. Zadáš jen teplotu a požadovanou úroveň nasycení.
Ve tvém případě to skutečně vychází řekněme na 0.6 baru. Nemusíš nic dělat, jenom připojíš bombu, nastavíš tlak (0.6 bar) a počkáš zhruba týden.
Poděkovali: Prichoďko

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2017 15:49 #6 od Prichoďko
Odpověděl Prichoďko pro téma Na kolik nasytit jaké pivo?
Děkuji , v podstatě stáčím tak (cukernatost po prokvašení 4,5-5 )aby se pivo sytilo přirozenou cestou tzn samo se mi v kegu natlakuje na cca 0,6-0,8 bar a to drží nebo to hlídám a přifouknu ařes hradící ventil , ale i pres to se mi zdálo , že má menší říz a že by trochu chtělo dosytit teda podle lahváčů který jsou až bych řekl zase moc přesycený . Samozřejmě moje pivečko s tou vodou nesrovnávám :) Tak ještě jednou díky a hodně zdaru .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2017 15:52 #7 od grádyš
Odpověděl grádyš pro téma Na kolik nasytit jaké pivo?

Prichoďko napsal: Děkuji , v podstatě stáčím tak (cukernatost po prokvašení 4,5-5 )aby se pivo sytilo přirozenou cestou tzn samo se mi v kegu natlakuje na cca 0,6-0,8 bar a to drží nebo to hlídám a přifouknu ařes hradící ventil , ale i pres to se mi zdálo , že má menší říz a že by trochu chtělo dosytit teda podle lahváčů který jsou až bych řekl zase moc přesycený . Samozřejmě moje pivečko s tou vodou nesrovnávám :) Tak ještě jednou díky a hodně zdaru .


No tak pokud máš už teď v kegu tlak 0.8 baru, tak "natlakováním" na 0.6 baru se ti nasycení nezlepší :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2017 16:02 #8 od Prichoďko
Odpověděl Prichoďko pro téma Na kolik nasytit jaké pivo?
Jo to je jasný možná to trochu vícv přes stáčením do lahví natlakuju , aby to víc šimralo na jazyku :) , teď už vím jak na to, díky za rady .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: novotny.petrJersey

Uživatelský profil

Reklama

Nové příspěvky ve fóru

Více Témat »

Nadcházející události

Žádné události

Nová místa

Nové komentáře

  • Duboudyl napsal/a Více
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi napsal/a Více
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf napsal/a Více
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # napsal/a Více
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan napsal/a Více
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022