file Vela kyseliny mliecnej

Více
30. zář 2018 22:15 #1 od VF
Vela kyseliny mliecnej vytvořil uživatel VF
Ahojte homebreweri, chcel by so poprosit niekoho, kto ma podobnu osobnu skusenost alebo vedomost, ze co robit pri vacsom mnozstve kyseliny mliecnej bo vyslednom pive. Varil so Belgicky dubbel a chcel som vo varnej vode znizit Ph pomocou kyselny mliecnej. Kupil som flasticku v lekarni a dal sok na 80 litrob varnej vody cca 10 kvapiek. Uz po zamiesani som to okostoval a palil ma z toho jazyk a podnebie. Odobral som asi 15 litrov vody a doplnil cistou. PH to ucinne znizilo, avsak asi moc. Cely proces varenia aj kvasenia pebehol bez problemov, no po burlivom kvaseni som stocil na dokvasenie do sklenych demizonov som mlade pivo okostoval a asi dva dni som citil stiplavy pocit na jazyku a v podnebi. Otazka znie- da sa to nejak odstranit z piva, neutralizovat nejakou nie brutalnou chemickou cestou, alebo pivo radsej vylejem? Bojim sa, aby mi to nejak nepoleptalo usta a vnutornosti. Inak chut aj vona piva su perfektne okrem toho stiplveho pocitu v ustach. Dakujem za odpoved a pivu zdar.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. říj 2018 09:02 #2 od grádyš
Odpověděl grádyš pro téma Vela kyseliny mliecnej
Sice nepíšeš nic o složení vody, o hodnotě pH, o kyselině (jenom to, že se jedná o jakousi kyselinu mléčnou) ani o důvodech, proč jsi kyselinu vůbec použil (proč snižovat pH, když neznáš jeho hodnotu?) a proč zrovna v takovém množství (10 kapek je poměrně vágní pojem), ale pokud napíšeš něco jako "po ochutnání jsem měl dva dny spálenou hubu", tak už jen podle mého prostého selského rozumu je pití tohoto "piva" ta poslední věc na světě, kterou bych dělal.

Bez dalších informací ti asi nikdo víc neporadí...
Poděkovali: VF

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. říj 2018 09:06 #3 od grádyš
Odpověděl grádyš pro téma Vela kyseliny mliecnej
Nicméně - naprosto bez záruky bych si osobně myslel, že 10 kapek 80% kyseliny mléčné na 80 litrů vody by nemělo být moc. Ale pokud neměříš pH, tak je ti to k ničemu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. říj 2018 09:47 #4 od Hudis
Odpověděl Hudis pro téma Vela kyseliny mliecnej
Skontroluj si co si to v tej lekarni dostal (a za kolko). Liter 80% KM v potravinarskej kvalite stoji asi 8 euro. Liat cokolvek do varnej vody len tak od oka je dost nestastne, ale 10 kvapiek neurobi nic v 15l vody, to nebude vobec citit. Dokonca si dovolim tvrdit, ze to pH neznizi, ak mas vysoku neutralizacnu kapacitu vody (to je jediny dovod pridavania kyseliny do vody, o ostatne sa totiz postaraju fosforecnany a dihydrogen fosforecnany v slade).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. říj 2018 11:57 #5 od nameless_one
Odpověděl nameless_one pro téma Vela kyseliny mliecnej
kyselinou mliecnou bezne upravujem varnu vodu cca. 10 - 15ml / 40l vody a nikdy som necitil nic stiplave, palive... to co ti predali v lekarni vylej a kup si cistu kyselinu mliecnu v potravinarskej kvalite.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. říj 2018 13:02 #6 od Hudis
Odpověděl Hudis pro téma Vela kyseliny mliecnej
len nech nic preboha nevylieva! nech to vrati v tej lekarni. Oni sa toho zbavia zakonnym sposobom.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. říj 2018 13:08 #7 od nameless_one
Odpověděl nameless_one pro téma Vela kyseliny mliecnej
mas pravdu, vratit to do lekarne je urcite rozumnejsi napad

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. říj 2018 22:46 #8 od VF
Odpověděl VF pro téma Vela kyseliny mliecnej
Dakujem vsetkym prispievatelom za postrehy, nazory a rady. Zajtra urobim este jedno meranie a skocim do lekarne zistit podrobnosti o pouzitej kyseline. Taktiez podrobne rozpisem dovody pouzitia, namerane hodnoty a podobne. Zatial pivu zdar.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: novotny.petrJersey

Uživatelský profil

Reklama

Nové příspěvky ve fóru

Více Témat »

Nadcházející události

Žádné události

Nová místa

Nové komentáře

  • Duboudyl napsal/a Více
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi napsal/a Více
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf napsal/a Více
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # napsal/a Více
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan napsal/a Více
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022