file Hrnec All in One - narůstání teploty

Více
16. bře 2022 20:54 #1 od johny
Hrnec All in One - narůstání teploty vytvořil uživatel johny
Ahoj, jsem nový na fóru a chtěl bych požádat o radu. Koupil jsem si tenhle kotel na vaření piva (www.expondo.cz/royal-catering-kotel-na-v...lej-casovac-10011963), který je ovládáním a funkcemi totožný s tím, který používal Jersey v tomto videu (
). Už jsem udělal dvě várky a jsem s ním spokojený, jde mi jen o to, že při  pozvolném ohřívání sladiny (abych nepřekročil 1stupeň za minutu) se mi to blbě reguluje. Je tam možnost nastavovat výkon v rozmezí 100w až 2500w, ale když jsem např. nastavil 600, kdy bych předpokládal, že to bude ok, tak ta teplota stoupala až moc rychle (reálně třeba 1,3 stupně za minutu) a to i když jsem to přechodně nastavil třeba jen na 100w. Přišlo mi, jako kdyby tam byla nějaká tepelná setrvačnost, ale neumím to pojmenovat. Jde mi tedy o to, jestli máte nějaká doporučení, např. použít ještě externí teploměr, příp. zda-li se dá říct, že třeba když nastavím výkon na 500w, že to obecně stačí na rozumný a kontinuální nárůst teploty.

Moc díky, Johny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2022 06:16 #2 od FalconCZ
Odpověděl FalconCZ pro téma Hrnec All in One - narůstání teploty
Tyto hrnce mají chybu v tom že při nastavení třeba těch 500W jede spirála stále na 2500W, akorat je spínaná na kratší dobu. (teoreticky 20% času než při 2500W). Rešení to asi nemá, leda vařit silnější piva a díky většímu objemu to bude ohřívat pomaleji :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2022 09:44 #3 od johny
Odpověděl johny pro téma Hrnec All in One - narůstání teploty
Ahoj, děkuju za informaci. A proč ten nárůst vlastně nemá přesáhnout 1 stupeň za minutu? Co se tam fakticky děje, když je to rychlejší?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2022 22:58 #4 od Zdeněk Š
Odpověděl Zdeněk Š pro téma Hrnec All in One - narůstání teploty
protože enzymy jsou živé organismy a rychlejší nárůst teploty způsobí teplotní šok, tím jich spousta vychcípe a to nepotřebuješ

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. bře 2022 23:09 #5 od Despo
Odpověděl Despo pro téma Hrnec All in One - narůstání teploty

Zdeněk Š post=5613 napsal: protože enzymy jsou živé organismy a rychlejší nárůst teploty způsobí teplotní šok, tím jich spousta vychcípe a to nepotřebuješ
 

No to je hodně novátorské tvrzení o těch živých organismech 

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
21. bře 2022 19:46 #6 od johny
Odpověděl johny pro téma Hrnec All in One - narůstání teploty
Díky všem za informace. Je to fakt nepraktický, ale to se člověk při kupování nedočte. Já věděl, že se to dá regulovat po 100w a díky tomu jsem si myslel, že to půjde dobře vyladit. Zrovna teď vařím a měním to při zahřívání v rozmezí 100w-300w, ale občas to stejně jde o stupeň třeba za 40 sekund, i když se to snažím hlídat. Čekal bych, že u takhle důležité věci tam dají alespoň dvě topné spirály, co budou spínat zvlášť nebo dohromady. Ještě tedy jeden dotaz - co to pro mě znamená, když budu místy zahřívat rychleji? Dělal jsem už dvě várky a měl jsem hustotu OG 1060 a u druhého 1049.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. bře 2022 09:47 #7 od johny
Odpověděl johny pro téma Hrnec All in One - narůstání teploty
Ještě bych se možná zeptal - jak zjistím, že to proběhlo v pořádku? Jestli jsem to správně pochopil, tak když udělám jodovou zkoušku a barva se nezmění, je to tak?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. bře 2022 12:16 #8 od FalconCZ
Odpověděl FalconCZ pro téma Hrnec All in One - narůstání teploty
Ano přesně tak...tedy hlavní je aby to zcukřilo. To že pojde pár enzymů nevadí, nad 80°C pojdou stejně všechny...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. bře 2022 18:15 #9 od johny
Odpověděl johny pro téma Hrnec All in One - narůstání teploty
Děkuji za informaci. Psal jsem ještě na podporu prodejce a napsali mi, že je to tepelná setrvačnost, že je to tak to v pořádku. Asi to tak bude, protože se mi škroby na cukr přeměnily:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. dub 2022 12:53 #10 od Mabl
Odpověděl Mabl pro téma Hrnec All in One - narůstání teploty
Ahoj, měl jsem takovy hrnec taky a problem stejny. Nicmene po asi 5 varkach me zacal behem infuze sam vypinat, prostě se prehrival. Tak jsem ho reklamoval a po opakovanych problemech vratil. A nevim jak tobě, ale me se porad u spiraly at jsem delal co delal pripaloval.
Následně jsem koupil novy ale s michadlem a je to 100 a 1. Nic se nepripaluje a varim na plynu a vse funguje výborně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. dub 2022 14:37 - 02. dub 2022 14:38 #11 od johny
Odpověděl johny pro téma Hrnec All in One - narůstání teploty
Já mám takový pocit, že když to člověk reguluje při ohřívání cca od 100w do 500w, tak to je to ok, sice mi to podle teploměru někdy roste rychleji, ale na konci jsem měl vždy správně zcukřeno, takže asi dobrý. A co se týče připalování, neměl jsem s tím zatím problém. Vždycky po vaření mám na středu hrnci drobný povlak přilepeného škrobu (velikost cca 12cm v průměru), ale spálené to není není a nijak to neovlivňuje chuť, takže zatím je to ok. Každopádně od té firmy, kde jsem to kupoval je záruka na 3 roky, tak snad bude sloužit dobře. Pokud jde o jejich zákaznickou podporu, zatím je to v pohodě, jen jim trvá třeba 2 dny odepsat.
Poslední změna: 02. dub 2022 14:38 uživatelem johny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: novotny.petrJersey

Uživatelský profil

Nové příspěvky ve fóru

Více Témat »

Nadcházející události

Žádné události

Nová místa

Nové komentáře

  • Duboudyl napsal/a Více
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi napsal/a Více
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf napsal/a Více
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # napsal/a Více
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan napsal/a Více
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022