check Pivní výpočty

Více
15. říj 2018 17:07 #25 od Slashiik
Odpověděl Slashiik pro téma Pivní výpočty
Ibrew neznám, ale Mybrew ti to přepočítá dobře.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. říj 2018 22:02 #26 od Michalll
Odpověděl Michalll pro téma Pivní výpočty
Tak jsem konečně zkoukl ten program, je skvělý a povedl se! Díky! Jen můj problém s výpočtem vyslazovací a rmutovací vody to neřeší :-( Jsem zvyklý na recept pro 23l, nyní mám varnu 45L, nevím jak odhadnout vyslazovací a rmutovací vodu nebo ji mám vypočítat podle předešlé a odhadnout?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • doktor.zaba
  • Avatar uživatele doktor.zaba Autor tématu
  • Offline
  • Expert
  • Expert
Více
24. říj 2018 09:47 - 24. říj 2018 09:59 #27 od doktor.zaba
Odpověděl doktor.zaba pro téma Pivní výpočty
No, ty si změníš BatchSize z původního receptu, tedy objem mladiny, program přepočítá vše potřebné a pak už jen vyslazuješ než toho objemu dosáhneš. Alespoň já to tak dělám a nemusím řešit kolik potřebuji vyslazovací vody. Jen si při vyslazování kontroluji hustotu a pokud dosáhne 4°, vyslazování ukončím a do požadovaného objemu už jen doliji vodou.

Edit: Rmutovací vodu program nepočítá. Kolik vody použít, najdeš třeba na stránce pivovárku Diversity:
"Objem nálevu - Hustota rmutu
V tak zásadní informaci, jako je objemu nálevu, se Kosař a Basařová rozcházejí, což je poměrně zvláštní. Uvádím níže obě informace, ale z dalších dostupných zdrojů se zdá být správně hodnota Kosaře.
Basařová: Pro vaření ležáků se obvykle používá 5-6 litrů vody na kilogram sladu pro světlá piva a 4-5 litrů/kg sladu pro piva tmavá.
Kosař: 3,5–4 litrů u světlých a 3–3,5 litru u tmavých
Pro vaření Ale se obvykle doporučují hustší rmuty a používá se od 2,5 litru do 3,5 l na kg sladu."
diversity-pivo.blogspot.com/2015/12/proces-1-dil-rmutovani.html
Poslední změna: 24. říj 2018 09:59 uživatelem doktor.zaba.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. říj 2018 19:13 #28 od Michalll
Odpověděl Michalll pro téma Pivní výpočty
Tak jsem konečně zkoukl ten program, je skvělý a povedl se! Díky! Jen můj problém s výpočtem vyslazovací a rmutovací vody to neřeší :-( Jsem zvyklý na recept pro 23l, nyní mám varnu 45L, nevím jak odhadnout vyslazovací a rmutovací vodu nebo ji mám vypočítat podle předešlé a odhadnout?
Takže jestli tomu dobře rozumím, ideální odpověď a rada neexistuje, je to tak nějak o experimentech a každý (i odborní sládci) na to asi mají svůj názor, někdo bude dávat více té a druhé jiné vody? V tom případě se teda budu řídit receptem na celkovou vodu a rozdělím si ji podle sebe, pokud ji mám již ověřenou s předešlé varny, nechám tyto poměry.

Odpar si tak nějak budu muset zjistit sám pokus omyl, protože ten přeci nezměřím, jak si psal...Psal si, že dosladíš do objemu mladiny, ale mladina je až úplně na závěr po chmelovaru, tam když zjistím, že litr chybí nebo je navíc, je už pozdě, pokud se teda neodhodlám podle mě k prasárně a nedoleju na závěr (naředím). Možná si měl namysli spíše sladinu, nevím no, ale jelikož nemám ocejchovaný hrnec, tak stejně nic moc nezměřím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • doktor.zaba
  • Avatar uživatele doktor.zaba Autor tématu
  • Offline
  • Expert
  • Expert
Více
27. říj 2018 08:00 - 27. říj 2018 08:05 #29 od doktor.zaba
Odpověděl doktor.zaba pro téma Pivní výpočty
Sorry, napsal jsem úplnou blbost. Vyslazuji samozřejmě do požadovaného objemu mladiny + odpar. Jinak, dolití převařené vody po chmelovaru abys dosáhl požadovaného objemu či stupňovitosti není podle mě žádný velký prohřešek. Takže pokud neznáš odpar u nového hrnce, dej raději méně a pak dolij, toť můj názor ;)

Edit: Zhovadilost je samozřejmě ředit pivo po vykvašení (HGB).
Poslední změna: 27. říj 2018 08:05 uživatelem doktor.zaba.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. říj 2018 10:43 #30 od Michalll
Odpověděl Michalll pro téma Pivní výpočty
Ok, taky si myslím :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. lis 2018 23:40 #31 od Michalll
Odpověděl Michalll pro téma Pivní výpočty
Narazil jsem nyní při překopávání starých receptů do MyBew na jeden problém.

Když mi recept ukazuje např. objem mladiny 40l a objem sladiny 48,8l při chmelovaru 60min a já tento chmelovar zvednu např. na 90min, neměl by se zvýšit objem sladiny?
Stejně tak když pohnu s efektivitou varny, tak by se tyto poměry měly změnit? Nebo to chápu nějak špatně?

Mám novou varnu 50l a snažím se v ní uvařit (vytvořit recept) 40l, podle mých receptů je to nereálné bez dolívání vody při chmelovaru, tady podle toho programu na 40l potřebuji 48,8l což by mi vyšlo, pomůže mi někdo dopočítat se? :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • doktor.zaba
  • Avatar uživatele doktor.zaba Autor tématu
  • Offline
  • Expert
  • Expert
Více
16. lis 2018 17:57 #32 od doktor.zaba
Odpověděl doktor.zaba pro téma Pivní výpočty
Je rozdíl, jestli měníš objem a efektivitu přímo na hlavním formuláři, tedy při sestavování receptu, nebo pomocí tlačítka "Přepočítat na jiný objem a efektivitu".
Při sestavování receptu navíc záleží zda jsi slady zadával množstvím, nebo procentem.

Pokud chceš upravit hotový recept pro jiný objem, musíš použít tlačítko "Přepočítat na jiný objem a efektivitu" To je jediná správná cesta ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2018 22:25 #33 od Michalll
Odpověděl Michalll pro téma Pivní výpočty
Právě, že jsem dával to okénko pro výpočet, kde jsem upravoval jak litry, tak efektivitu, se sladem to nepohne.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • doktor.zaba
  • Avatar uživatele doktor.zaba Autor tématu
  • Offline
  • Expert
  • Expert
Více
19. lis 2018 10:02 #34 od doktor.zaba
Odpověděl doktor.zaba pro téma Pivní výpočty
Tak to je zvláštní, prosím tě jestli můžeš, udělej zálohu databáze na záložce "nastavení" a pošli mi ji na mybrew@seznam.cz, kouknu se na to.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. led 2019 13:02 #35 od Pauli
Odpověděl Pauli pro téma Pivní výpočty
Čau program používám, je super. Všiml jsem si jedné chyby:
1) Při přidávání suroviny nejde vyhledat psaním pokud začínají na písmeno s háčkem (Žatecký, nebo Žitný např.)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • doktor.zaba
  • Avatar uživatele doktor.zaba Autor tématu
  • Offline
  • Expert
  • Expert
Více
24. led 2019 06:58 #36 od doktor.zaba
Odpověděl doktor.zaba pro téma Pivní výpočty

Pauli napsal: 1) Při přidávání suroviny nejde vyhledat psaním pokud začínají na písmeno s háčkem (Žatecký, nebo Žitný např.)


Máš pravdu, kouknu se na to. Zatím hledej bez písmen s háčkem. Třeba "ateck" ti taky najde Žatecký ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. led 2019 09:22 #37 od ppjirka
Odpověděl ppjirka pro téma Re:Pivní výpočty
Teda, ten program je super. Nesnáším počítání, ikdyz jsem si samozřejmě kapitolu výpočtů z bible Pivařka prošel, abych chápal souvislosti. I tak je jistější si to nechat vypočítat. Navíc i časově je to lehčí, stačí jen změnit hodnoty s hned vím a díky tomu si můžu lehce vymýšlet recepty. Moc díky za takovou pomůcku.
I si diky tomu vedu přesnou evidenci a to že jsem fakt bordelář.

Ještě bych měl nápad, ale je to jen návrh. Pokud by to nebylo složité, tak by mohlo být supr přiřazení fotografie k dané várce.



Odesláno z mého BLN-L21 pomocí Tapatalk

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • doktor.zaba
  • Avatar uživatele doktor.zaba Autor tématu
  • Offline
  • Expert
  • Expert
Více
24. led 2019 13:37 - 24. led 2019 13:43 #38 od doktor.zaba
Odpověděl doktor.zaba pro téma Pivní výpočty
Jsem rád, že se program líbí. Mám od vás spoustu návrhů na vylepšení nebo rozšíření. Jak mi čas dovolí, postupně budu doplňovat. ;)
Poslední změna: 24. led 2019 13:43 uživatelem doktor.zaba.
Poděkovali: Slashiik, kerad.fly

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. bře 2019 14:12 #39 od kerad.fly
Odpověděl kerad.fly pro téma Pivní výpočty-MyBrew
Prográmek je super. Napadlo mne zda by se nedal rozšířit o sklad surovin. Myšleno tak, že v evidenci surovin by uživatel mohl zadat "skladové zásoby" surovin a při použití receptu by viděl zda suroviny ještě má nebo musí dokoupit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. kvě 2019 20:11 #40 od Pauli
Odpověděl Pauli pro téma Pivní výpočty
Čau napadlo mě, kdybys neměl do čeho píchnout a chtěl prográmek trochu upgradovat - šel by tam udělat výpočet pro potřebné množství kvasnic? Vycházel bys ze stupňovitosti a z objemu mladiny, což už máš spočítané. Mohlo by tam třeba být kolik gramů sušených/recyklvovaných kvasnic je potřeba na uvařené množství. Někdy totiž nevím jestli na to moje množství bude ten sáček stačit :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • doktor.zaba
  • Avatar uživatele doktor.zaba Autor tématu
  • Offline
  • Expert
  • Expert
Více
30. kvě 2019 23:28 - 17. čvc 2019 21:54 #41 od doktor.zaba
Odpověděl doktor.zaba pro téma Pivní výpočty
Původně jsem výpočet množství kvasnic do programu dávat nechtěl, ale pak jsem se od pár lidí nechal ukecat. V jedné z dalších verzí se objeví.
Přílohy:
Poslední změna: 17. čvc 2019 21:54 uživatelem doktor.zaba.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. led 2020 21:17 #42 od Pauli
Odpověděl Pauli pro téma Pivní výpočty
Ahoj, napadlo mě malé vylepšení k prográmku. Nedala by se přidat jedna tabulka pro seznam rmutovacích schémat, kde by se ukládalo množství, teploty, časy a typ? Pak bych si při vytváření receptu zvolil např. "Jednokrokovka" nebo "Dvoukroková infuze" a celé rmutovací schéma by se vyplnilo. Není to nutné, ale kdyby ses nudil... :D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. čvn 2020 11:20 #43 od JImram
Odpověděl JImram pro téma Pivní výpočty
Program používám už od jeho vzniku. Nejvíc se mi líbilo, jak je jednoduchý a intuitivní, ale přitom má vše důležité. Postupně, jak přibývají další funkce se toto kouzlo ztrácí, ale já jako zkušený uživatel nové funkce vstřebávám postupně, většinu sice nevyužiju, ale ani mi nevadí.
Poslední verze mne ale připravila o jednu z nejlepších vlastností. Dříve bylo v jednom okně možné listovat uvařenými pivy a rovnou ve stejném okně vidět jejich receptury. Skvělé pro přemýšlení co uvařit a co jak upravit.
V aktuální verzi si musím pivo vybrat a prokliknout se do nového okna a pak zase zpět. Takže když chci porovnávat 5 podobných receptů a zkombinovat z nich to nejlepší, tak abych si dělal výpisky.
S chutí bych se vrátil ke staré verzi, ale nevím jestli je to možné.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • doktor.zaba
  • Avatar uživatele doktor.zaba Autor tématu
  • Offline
  • Expert
  • Expert
Více
20. čvn 2020 23:22 - 21. čvn 2020 00:09 #44 od doktor.zaba
Odpověděl doktor.zaba pro téma Pivní výpočty
U té původní verze mi hodně lidí psalo, že si často omylem změnili recept a nebyla možnost vrátit se k původnímu. Proto je nyní seznam samostatně, uživatel si recept otevře, může v něm dělat změny a nakonec se rozhodne, jestli ho uloží nebo ne.
Nicméně ani původní verze neumožňovala zobrazit 2 recepty současně, tak moc nerozumím v čem přesně spočívá ten rozdíl. Naopak teď je porovnání snazší díky možnosti třídění, je zobrazeno v seznamu více hodnot a nakonec si lze ještě definovat filtry podle různých kritérií.

Přejít na starší verzi nelze, ale hlavně by to byla hloupost. Kromě nových funkcí, jsou opraveny i chyby. Porovnání receptů lze udělat jinak, aby jich bylo skutečně zobrazeno několik současně. Něco s tím můžu udělat...
Poslední změna: 21. čvn 2020 00:09 uživatelem doktor.zaba.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: novotny.petr

Uživatelský profil

Reklama

Nové příspěvky ve fóru

Více Témat »

Nadcházející události

Žádné události

Nová místa

Nové komentáře

  • Duboudyl napsal/a Více
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi napsal/a Více
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf napsal/a Více
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # napsal/a Více
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan napsal/a Více
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022