file Výroba nádoby na scezování - vystírání - vyslazová

  • lletro
  • Avatar uživatele lletro Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
22. dub 2017 21:57 #1 od lletro
Prosím o pomoc s výrobou nádoby na scezování, jak by měla vypadat, aby fungovala jak má, myslím třeba průměr děr v sítu, přívody a odvody - vzálenost od síta a přívod vyslazovací vody,
Díky předem PS: Případně nějaké foto

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. dub 2017 18:16 #2 od doktor.zaba
Pokud netrváš na zvláštní nádobě, vyrob si manifold. Najdeš zde ve fóru fotky i nějaké odkazy jak na to. Stačí ti pak jen nádoba ve které rmutuješ a pak to pomocí manifoldu scedíš.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • lletro
  • Avatar uživatele lletro Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
24. dub 2017 21:24 #3 od lletro
Trvám a mám už zvláštní nerez nádobu a budu to přečerpávat čerpadlem potravinářským, tak poraď něco ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. dub 2017 21:36 #4 od doktor.zaba
No, nějakou dobu jsem používal dvoukýblovou zcezovačku. Otvory tam jsou cca 2mm a zcezování probíhalo dobře. Akorát mi vadilo umístění vypouštěcího ventilu na boční straně, protože samovolně nevyteče veškerý obsah pod děrovaným dnem. Možná by bylo dobré, vypouštění umístit na spodní stranu a hrnec postavit na nějaké nožičky. Jinak nevím, co na tom dál vymýšlet. ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. dub 2017 09:15 - 25. dub 2017 09:16 #5 od grádyš
Tak možná výrobně nejjednodušší je hrnec s jednou dírou na odtok, sítem (nebo manifoldem) a vyslazovací sprchou.

www.fotozapisnik.eu/gradys/nova-varna/10...i-a-scezovaci-nadoba





Poslední změna: 25. dub 2017 09:16 uživatelem grádyš.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • lletro
  • Avatar uživatele lletro Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
25. dub 2017 23:07 #6 od lletro
Díky za odpověď, ale já nechci nejjednodušší nádobu, jsem kutil a rád si vyrobím tu nejsložitější, ale chtěl bych se tady dopátrat odzkoušené kvality. Je třeba veliký rozdíl síta, které má průměr děr 3 mm a tloušťku plechu 1,5 mm a nebo když je to plech 5mm silný a to mě tady zatím nikdo nenapsal. Nevím jestli jsem jsem to dobře pochopil, to co jsem se tady dočetl, že v této nádobě se i rmutuje ? Jestli ano, tak já budu mít ze středu dna pohon kopačky a ještě jednu věc jsem nenašel, jestli po celou dobu scezování se točí kopačka a nebo vůbec a jak to je při vyslazování, točí a nebo netočí a třeba nevadí mít síto tak 20 cm nadednem ? A někde jsem tady četl, že při vyslazování je nejlepší vyslazovat takovým množstvím vody ( myslím přítok ), aby byla nad mlátem maximálně tak 3cm hladina víc ne, je to tak ? Jsem možná hroznej, ale já bych rád věděl vše do detajlu díky za trpělivost se mnou. :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • lletro
  • Avatar uživatele lletro Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
25. dub 2017 23:15 #7 od lletro
A jaká je tloušťka plechu síta ? Když zvolím třeba plech o síle 4 mm, tak se mě ty dvojky díry budou ucpávat a ty v této nádobě nermutuješ a nemáš v ní míchání a ohřev ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2017 05:26 #8 od doktor.zaba
Máš v tom trošku hokej. Pohledej na youtube, je tam spoustu návodů jak vařit pivo včetně scezování a vyslazování které ti nejsou jasné. Praktická ukázka dá mnohem víc než rady ve fóru.
Taky bych ti doporučil pořídit nedávno vyšlou knihu "Pivařka". V ní je vše krásně popsané a vysvětlené.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2017 08:40 #9 od glottis
nevim jak by sis chtel nechat sito vyrobit kdyz spekulujes nad silou plechu na sito. jen derovanej plech? podle me u tehle derovanych plechu nebo sterbin rezanych laserem nebo paprskem cim tenci tim lepsi. protoze se ti to bude jinak strasne ucpavat. spravne drazky v situ maji byt ve tvaru V. nahore uzke a dole siroke. si kup tohle.
www.indcom.cz/nerezove-sterbinove-filtracni-sito
to je asi nejlepsi sito co jsme videl ... ale asi to nezaplatis :)

a v nadobe kde budes mit dole sito podle me rmutovat nemuzes, pokud nebudes mit recirkulaci sladiny z pod sita nahoru. se ti to pripali.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2017 09:16 #10 od grádyš

lletro napsal: Díky za odpověď, ale já nechci nejjednodušší nádobu


Aha, ale v tom případě asi netuším, co vlastně chceš. O kolik složitější by scezovačka měla být, aby byla „nejsložitější“?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2017 19:53 - 26. dub 2017 19:59 #11 od PETKOVAR
tomu teda říkám drahé síto.
Poslední změna: 26. dub 2017 19:59 uživatelem PETKOVAR.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • lletro
  • Avatar uživatele lletro Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
26. dub 2017 20:11 #12 od lletro
Nojo doktore, to máš pravdu, že v tom mám hokej a proto jsem tady, aby mě to někdo vysvětlil a poučil mě než začnu něco vyrábět, nechci to potom už moc předělávat , pivařku jsem měl hnedle jak vyšla a právě na internetu jsem viděl, že celá sestava na vaření piva obsahuje dvě ohřívané nádoby plus nádoba s vodou na proplachování o kvašení a ležení zatím nemluvím, jde mě zatím o ten základ

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • lletro
  • Avatar uživatele lletro Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
26. dub 2017 20:21 #13 od lletro
nad tloušťkou plechu špekuluju, protože každý píše jen o průmědu děr a podle mě čím silnější plech o stejných dírách, tím více se to bude ucpávat, tak jestli je zjištěné nekým, že například díry 2mm v plechu o síle 2mm vyhovuje, tak mě to tak stačí a udělám to také tak. A síto budu mít vyndávací a míchání také a kotel bude dvouplášťový ohřívaný olejem o teplotě tak mězi 110 až 120 st. myslím tím maximální možná dosažená telota, budu tam samozřejmě mít možnost pouštět olej o regulovatelné teplotě např od 40 do těch max 120 stupňů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • lletro
  • Avatar uživatele lletro Autor tématu
  • Offline
  • Začátečník
  • Začátečník
Více
26. dub 2017 20:29 #14 od lletro
Měla by být taková, aby dobře fungovala v mojich podmínkách, třeba jsem vyděl na internetu, že vyslazování dělají sprchou s hadicí z koupelny, tak proč si neudělat soustavu děrovaných trubiček a kropit to tak ? To vše bych se rád tady dozvěděl, abych jak se říká nenosil dříví do lesa a nevymýšlel něco už dávno vymyšlené.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: novotny.petrJersey

Uživatelský profil

Reklama

Nové příspěvky ve fóru

Více Témat »

Nadcházející události

Žádné události

Nová místa

Nové komentáře

  • Duboudyl napsal/a Více
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi napsal/a Více
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf napsal/a Více
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # napsal/a Více
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan napsal/a Více
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022