file Zrání piva

  • johny
  • Avatar uživatele johny Autor tématu
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
Více
08. dub 2022 20:36 #1 od johny
Zrání piva vytvořil uživatel johny
Ahoj, chtěl bych poprosit o info. Piva po primárním kvašení dávám do lahví a následně nechávám spolu s dextrozou cca 7 dní při teplotě, kdy pivo zrálo. Moje otázka zní, zda-li je nezbytné, abych následně pivo dal do lednice. Zatím jsem to vždycky dělal, ale je i jiná možnost? Pochopitelně tam mám málo prostoru. Jsou i nějaké jiné možnosti, aby se pivo nezkazilo? Prosím o vaše zkušenosti. Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. dub 2022 13:46 #2 od FalconCZ
Odpověděl FalconCZ pro téma Zrání piva
Ano, můžeš je dát do sklepa :D každopádně čím vyšší teplota skladování tím kratší trvanlivost...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • johny
  • Avatar uživatele johny Autor tématu
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
Více
11. dub 2022 18:54 #3 od johny
Odpověděl johny pro téma Zrání piva
Díky za info. Já bohužel sklep nemám, ale v garáži mám chladno, momentálně je tam nějakých 10 stupňů a šlo mi o to, jestli to není nějaké dogma jako že to musí nutně být dál třeba v teplotě pod 10 stupňů nebo tak. Mám totiž v plánu si časem koupit třeba dva klasické kegy a stáčet do nich a sice mám docela dost prostoru v lednici, ale keg se mi tam pochopitelně nevejde :-D

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2022 23:22 #4 od Zdeněk Š
Odpověděl Zdeněk Š pro téma Zrání piva
Nenapsals jestli jde o svrchňák nebo spodně kvašené pivo. Ležák při +10 nepřestane dokvášet a prokvasíš ho do mrtě zatímco svrchní kvasinky se při takové teplotě zastaví. Takže svrchňák můžeš nechat v garáži ale ležák v ní bez chlazení dobrý neuděláš. To je to dogma...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

  • johny
  • Avatar uživatele johny Autor tématu
  • Offline
  • Pokročilý
  • Pokročilý
Více
12. kvě 2022 10:06 #5 od johny
Odpověděl johny pro téma Zrání piva
Ahoj, jedná se o svrchně kvašená piva. Šlo mi o to, že piva, která mám ve flaškách dám do lednice, ale už jsem stáčel i do petaineru a ten tam dám blbě, protože se mi tam nevejde na hloubku. Proto jsem se ptal, jestli může zůstat v garáži, když je tam teplota do 20 stupňů:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. kvě 2022 16:22 #6 od JImram
Odpověděl JImram pro téma Zrání piva
Trvanlivost doma vařeného piva je obtížně odhadnutelná. Teoreticky by mohlo pár týdnů při 20st vydržet bez zásadní změny, ale moc bych na to nevěřil. Já mám zkušenost, že moje piva jdou mimo lednici rychle do háje. Je to ve dnech, ne v týdnech. A to všechny kromě extrémně silných jako je Russian Imperial Stout apod. U těch silných je ale zase problém, že mají snahu při vyšší teplotě ještě pomalinku dokvášet a vytvářet pěnivé bomby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2023 09:28 #7 od Jamol
Odpověděl Jamol pro téma Zrání piva
Protože se mi nedostává místa, i dvě lednice jsou málo, rozhodl jsem se ejly nechat zrát "na volno" ve sklepě. Je tam momentálně kolem 13-14 stupňů, což by měly přežít bez úhony.
V lednicích jsou ležáky, až se místo vypitím uvolní, přesunu je tam. Máte s tímto skladováním svrchně kvašených piv zkušenosti?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: novotny.petrJersey

Uživatelský profil

Reklama

Nové příspěvky ve fóru

Více Témat »

Nadcházející události

Žádné události

Nová místa

Nové komentáře

  • Duboudyl napsal/a Více
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi napsal/a Více
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf napsal/a Více
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # napsal/a Více
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan napsal/a Více
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022