file Pěstování chmelu

More
14 Sep 2017 12:13 - 14 Sep 2017 12:20 #21 by KoJaKCZE
Replied by KoJaKCZE on topic Pěstování chmelu
Zdravím pánové.
Letos jsem také prvním rokem sklidil svou jedinou babku ( ostatní se bohužel nechytly ) amerického Cascade. Včera jsem vařil a prvně sušené a vakuově balené šištice použil do whirpoolu.
A hned se ukázal problém, resp. nakonec se to projevilo jako přínos. Namočené šištice samo klesly časem ke dnu a během stáčení chmelovaru měly tendenci mi ucpávat výtokový ventil. Naštěstí to nebylo mnoho a časem jak se hromadily u ventilu uvnitř hrnce vytvořily proustnou hráz, která nepustila chmelové mláto ( své šištice jsem dával pouze do whirpoolu, jinak v chmelovaru byly kupované granule ) avšak samotné dílo ano, tedy takový předfiltr.
Napadlo mě, jak sušené šištice dále zpracovat - zjemnit. Má někdo zkušenost s mletím šištic? Napadl mě třeba mlýnek na mák nebo tak něco, nevím přemýšlím. Výslednou drť bych pak chtěl slisovat ručním lisem na poté zavakuovat.
Má někdo s podobným zpracováním nějakou zkušenost?? Díky.
Last edit: 14 Sep 2017 12:20 by KoJaKCZE.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
03 Oct 2017 15:11 #22 by funky
Replied by funky on topic Pěstování chmelu
Napada me sisky chmele zmrazit - pujdou pak lepe drtit na prach - a pomlel bych je v klasickem rucnim kuchynskem mlynku.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
04 Oct 2017 08:27 #23 by Bodler
Replied by Bodler on topic Pěstování chmelu
Já nevim.Když už vypěstuješ chmel a máš krásný šišky ze kterejch se krásně vaří.Tak proč je drtit,mlít atd.Já vařim komplet pivo jen ze šišek bez granulí a nevidim důvod proč ho drtit.Pak ti bude jen dělat problémy při zcezování.
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • Isgi
  • Isgi's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Junior Member
  • Junior Member
More
20 Apr 2018 05:27 #24 by Isgi
Replied by Isgi on topic Pěstování chmelu
Množení
Attachments:

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
20 Apr 2018 07:00 #25 by KoJaKCZE
Replied by KoJaKCZE on topic Pěstování chmelu
Ahoj. Nejsem kovaný odborník, ale mletí dává smysl už jen z hlediska větší plochy - menších kusů - která je určitě lepší pro výluh. I proto pokud se vaří ze šišek doporučují dávat větší množství právě z důvodu menší výtěžnosti.
Osobně jsem si osvojil v podstatě stejnou techniku jako ty. Já svůj chmel ( Cascade ) používám v podstatě jen do whirpoolu a někdy dryhop. Do whirpoolu zásadně dávám celé šišky, protože při stáčení chmelovaru pak částečně ucpou výtokový ventil a dělají takový předfiltr a zbytkům drobného kalu z granulovaného chmele vniknout do mladiny. Já osobně VŽDY při stáčení používám ještě plastové sítko z Orionu. Má super hustotu a dokáže zachytit zbytky chmele, či mláta při vyslazování a ve spojení s coldcrashem a želatinou mám pak pivo čiré jako z obchodu. Pochopitelně nesmím hýbat kyvetou.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
26 Feb 2021 08:35 #26 by piticko
Replied by piticko on topic Pěstování chmelu
Zdravím, nemáte někdo volné sazenice teď na sezónu 2021?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
23 Aug 2021 22:54 #27 by jhodek
Replied by jhodek on topic Pěstování chmelu
Ahoj, nemáte zkušenost, kde bych mohl sehnat sazenice Cascade?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Moderators: novotny.petrJersey

User Profile

Advertisement

New Forum Posts

More Topics »

Next Events

No events

New Places

New Comments

  • Duboudyl said More
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi said More
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf said More
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # said More
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan said More
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022