file Bramling Cross

  • Lunruj
  • Lunruj's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Junior Member
  • Junior Member
More
06 Sep 2016 13:05 #1 by Lunruj
Bramling Cross was created by Lunruj
Chmel Bramling Cross, brát nebo nebrat? Uvádí se výrazné kořenité a ovocné aroma (černý rybíz), což by se mi líbilo, ale otázkou je, nakolik to odráží realitu, květnaté popisy snesou vše.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
06 Sep 2016 13:39 - 06 Sep 2016 13:40 #2 by grádyš
Replied by grádyš on topic Bramling Cross
Osobně jsem z něj nikdy nevařil, ale mám tu čest disponovat nějakými lahvemi Zrzka od Mazaného Lišáka, který (alespoň dle vyjádření jeho tvůrců na Facebooku) Bramling Cross obsahuje.

Ze začátku jsem jej ochutnával aniž bych o složení cokoliv věděl. Připadalo mi, že tam cítím nějaké "těžší" ovoce - něco jako snad švestky, nebo povidla, nebo nějakou dávno zapomenutou bombónoidní chuť z dětství.
TEĎ jsem na to přišel - v čínských restauracích dávají na rozloučenou "švestkový víno"!
To je přesně to, co se mi vybavovalo! Prej zapomenutá chuť z dětství :)

Potom jsem si přečetl, že mám cítit chuť černého rybízu. Ze začátku mi to nepřišlo, ale po krátké několikaminutové pauze jsem jej najednou při výdechu naprosto zřetelně a nezpochybnitelně ucítil vzadu na patře (do jaké míry to byl objektivní pocit či jestli jsem byl už zmanipulován touhou ten černý rybíz ucítit, to nevím).

V každém případě velice zajímavý chmel, se kterým by se to ale podle mě nemělo příliš přehánět (i když nevím, jaké je jeho dávkování) a který se asi nehodí ke každému stylu piva. Ten Lišákův polotmavý karamel :) jej ale doplňuje velice zajímavě.

A ještě krátký Lišákův komentář u mě na Facebooku:

Těžký ovoce je velmi trefný popis. Je to přesně to, co tam po sobě nechává Bramling Cross a co je tak těžký zaškatulkovat.

Last edit: 06 Sep 2016 13:40 by grádyš.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
06 Sep 2016 13:50 #3 by Ondra
Replied by Ondra on topic Bramling Cross
já jsem z toho jednou dělal IPU a přišlo mi to, že tam jsou spíš náznaky toho rybízu, rozhodně to není nic jako třeba citra nebo mosaic... pořád je to anglický chmel

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Moderators: novotny.petrJersey

User Profile

Advertisement

New Forum Posts

More Topics »

Next Events

No events

New Places

New Comments

  • Duboudyl said More
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi said More
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf said More
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # said More
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan said More
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022