file zvýšení hořkosti hotového piva

More
13 Feb 2020 10:09 #1 by Parek
Ahoj, uvařil jsem 11-ku ležák, IBU 32 ,výpočet jsem prováděl jako vícekrát pomocí bezva nástroje zde. chmely jsem měl sice v lednici ale déle otevřené tak už asi nebyly uplně ok. Ze spilky jsem stočil do kegu a po 4 dnech jsem ochutnal kontrolní petku. Vždy to bývá hořké až se leknu a po měsíci je akorát. Tentokrát je to málo už na počátku, lze to nějak zachránit? Studeným chmelením asi moc hořkosti nezískám, že bych to rozdělal a přihodil punčošku? Díky

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
13 Feb 2020 15:53 - 13 Feb 2020 15:54 #2 by grádyš
Replied by grádyš on topic zvýšení hořkosti hotového piva
Nevím, co znamená „přihodit punčošku“? Myslíš tím chmelení za studena? Na to sis ale odpověděl sám - tím moc slávy (co se hořkosti týká) nenaděláš.

Osobně bych to nechal být, ale pokud bys nutně chtěl hořkost navýšit, asi bych spíš sáhnul po nějakém chmelovém extraktu (například tady: www.vasepivo.cz/zbozi/213/chmelovy-iso-extrakt-6--100-ml/ ).
Last edit: 13 Feb 2020 15:54 by grádyš.

More
13 Feb 2020 18:40 #3 by Parek
Replied by Parek on topic zvýšení hořkosti hotového piva
punčoškou jsem myslel stud. chmelení. ty Iso kapky jsem kdysi měl asi ne přesně tyto ale nepřišlo mi že fungovali v hotovém pivu jak popisovali. přemýšlel jsem, možná nesmyslně, povařit trochu chmelu buď ve vodě nebo stočit z toho kegu trochu piva a pak vrátit ale bojím se to nezabít úplně. dik

More
14 Feb 2020 12:01 #4 by sjusko
Replied by sjusko on topic zvýšení hořkosti hotového piva
I chmelení za studena ti lehce může zvýšit hořkost, koukni na tuto studii z Chmelařského institutu: www.chizatec.cz/download/page6056.pdf
strana 38.
Ale ta změna je tak malá 2-3 IBU, že to nemáš šanci poznat ale zato se ti výrazně změní vůně :-)

More
14 Feb 2020 13:49 #5 by Parek
Replied by Parek on topic zvýšení hořkosti hotového piva
dík Zkusím 3g/litr stud. chmelení. zbyl mi Rubín a Harmonie a víc to nebudu pokoušet.

Moderators: novotny.petrJersey

User Profile

Advertisement

New Forum Posts

More Topics »

New Places

New Comments

• grádyš said More
    Buch? 30.3.2020
  • grádyš said More
    Ahoj,
    díky za snahu, ale asi to nech bejt. Poplatky a... 17.2.2020
  • Mikki said More
    Ahóój nadšenci pivního moku.Chcel by som tiež... 16.2.2020
  • JendaM said More
    Jsme totiž sousedi a nevíme o sobě. 25.1.2020
  • JendaM said More
    Ahoj Jendo ještě vaříš????Dík za odpověď Honza M.
    25.1.2020