file Automatické míchání sladiny

  • Michalll
  • Michalll's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Junior Member
  • Junior Member
More
06 Sep 2016 20:38 #1 by Michalll
Automatické míchání sladiny was created by Michalll
Zdravím, už se to někde řešilo, ale máte někdo úspěšně zkompletované elektrické míchání sladiny? Mám na mysli především jaká motor(ek) a jaké napájení? Konstrukce míchadla už není tak podstatná, to si myslím, že je už hodně individuální, ale také může být :)

Já uvažuju o motorku ze stěračů, to prý funguje dobře, ale zatím nevím jestli to bude fungovat opravdu a jestli jakýkoliv motorek a čím ho napájet?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
06 Sep 2016 20:56 #2 by grádyš
Replied by grádyš on topic Automatické míchání sladiny
Čoveče, tahle otázka je doopravdy zodpovězená snad na všech internetech, stačí trošku hledat.

Ale ve zkratce - ano, motorek ze stěračů fungovat bude. Napájí se jakýmkoliv zdrojem 12V 5A (nabíječka notebooku, autonabíječka, ...).

A IMHO se pleteš - konstrukce míchadla JE důležitá. Můžeš si sice pořídit obyčejnou vrtulku (taky jsem ji měl), ale do ideálu to má daleko. Buďto si ji můžeš koupit , nebo vyrobit , podle toho, na co se cítíš.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
07 Sep 2016 18:44 #3 by Petr Kittler
Replied by Petr Kittler on topic Automatické míchání sladiny
Jak píše Gradys.. 12v a 5a na napájení motorku ze stěračů stačí. I já ho používám na 70l hotového piva. Samotná vrtule mi jezdí cca 2cm nad dnem. Po krajích se to pripalovalo, ale tam jsem navaril řetěz a je to v pohodě. Pokud budeš chtít, tak po dovolené zaslu fotku.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
29 Apr 2019 09:19 #4 by T0mica
Replied by T0mica on topic Automatické míchání sladiny
Zdravím, neřešil jste prosím někdo přehřívání toho motoru? Včera jsem to míchadlo zkoušel poprvé a na tom motoru se nedala udržet ruka, provizorně jsem ho chladil sáčkem s vodou. Mám míchadlo v podstatě stejné jak má Grádyš. Motor z nějakého Seatu, myslím, že ty motory jsou všechny skoro stejné...A dával jsem 4 l vody na kg sladu, takže podle mě to bylo řídké dost, nedokážu si představit, kdybych dělal silnější pivo, to bych možná ten motor mohl používat na ohřev :D

Budu rád za každou odpověď. Díky!

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
29 Apr 2019 09:32 #5 by grádyš
Replied by grádyš on topic Automatické míchání sladiny

T0mica wrote: Zdravím, neřešil jste prosím někdo přehřívání toho motoru?


Jo, horký je to jako kráva, ale podle mě to nemá cenu nijak řešit, je to škoda práce s chlazením. Motorek mám už léta a léta a pořád funguje.

Viděl jsem ale i řešení, kdy lidi chladí motorek větráčkem. Jestli se tím prodlouží životnost motorku, to netuším. A upřímně řečeno si ani nevybavuju, že bych slyšel, že někdo ten motorek spálil...
The following user(s) said Thank You: T0mica

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
29 Apr 2019 12:41 - 29 Apr 2019 12:46 #6 by doktor.zaba
Replied by doktor.zaba on topic Automatické míchání sladiny
Mám už 2 roky jeden motorek na míchadle a druhý na šrotovníku, oba topí pěkně, nedá se na nich udržet ruka, ale furt jedou. Myslím že jsou z felicie, kupuji na bazoši za 200,- Nedávno jsem koupil další jen tak do zásoby, kdyby se některý pos.... Chlazení vůbec neřeším, raději kdyžtak vyměním :) Napájím zdrojem z PC.

PS: množství sladu se taky není třeba obávat, jak se dílo roztočí, už neklade takový odpor. Běžně míchám 7kg sladu.
Last edit: 29 Apr 2019 12:46 by doktor.zaba.
The following user(s) said Thank You: grádyš, T0mica

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Moderators: novotny.petrJersey

User Profile

New Forum Posts

More Topics »

Next Events

No events

New Places

New Comments

  • Duboudyl said More
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi said More
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf said More
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # said More
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan said More
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022