- Posts: 22
- Thank you received: 0
Put your proposals and improvement suggestions here.
Máte návrh na novou funkcionalitu či vylepšení? Tady je to pravé místo.
Máte návrh na novou funkcionalitu či vylepšení? Tady je to pravé místo.
Opětovné dokvašení - surogace piva
- prism
-
Topic Author
- Offline
- Junior Member
-
Less
More
16 Apr 2022 15:10 #1
by prism
Opětovné dokvašení - surogace piva was created by prism
Tak mám takový problém. Nškdy v únoru jsem po vykvašení vystavil pivo ve fermentační nádobě na tzv. cold crushing ven, aniž jsem si uvědomil, že ten den venku mrzne. Vždy nádobu balím do molitanu a dek, ale tentokrát jsem na to já trouba zapomněl. Druhý den jsem pivo přenesl zpět dovnitř, dosladil 6g/l a stočil do lahví. A nic, sekundární kvašení neproběhlo, kvasnice zřejmě zmrzly. Udělal jsem pak pokus - sebrané kvasnice jsem přiživil lžící cukru a dal do tepla. Po neobvykle dlouhé době se začaly probouzet. Alew pivo je v lahvích dodnes mrtvé a sladké. Co s tím? Mám nápad - vylít ze všech lahví zpět do fermentační nádoby, přidat nové kvasnice, nechat cca týden kvasit, pak přidat opět 6g/l cukru na surogaci a znovu stočit do lahví. Nechce se mi celou várku vylívat. Tak co vy na to, odbornící? Půjde to?
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- johny
-
- Offline
- Premium Member
-
Less
More
- Posts: 102
- Thank you received: 2
16 Apr 2022 21:30 #2
by johny
Replied by johny on topic Opětovné dokvašení - surogace piva
Ahoj, sice nejsem odborník a třeba to vidím blbě, ale osobně nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat. Jen si tou surogací lehce zvedneš procento alkoholu o pár desetinek. Každopádně místo cold crashingu jsi udělal frost crashing
. Naprosto Tě ale chápu, to počasí je jak na houpačce
. Naprosto Tě ale chápu, to počasí je jak na houpačce Please Log in or Create an account to join the conversation.
- prism
-
Topic Author
- Offline
- Junior Member
-
Less
More
- Posts: 22
- Thank you received: 0
17 Apr 2022 09:10 #3
by prism
Replied by prism on topic Opětovné dokvašení - surogace piva
Díky za názor. Zvednutí výsledné "voltáže" piva mi vůbec nevadí. Tak bude pivko trochu víc kousat. Jdu na to. Dám vědět, jak to dopadlo.
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- johny
-
- Offline
- Premium Member
-
Less
More
- Posts: 102
- Thank you received: 2
13 May 2022 14:53 #4
by johny
Replied by johny on topic Opětovné dokvašení - surogace piva
Tak jak jsi dopadnul?
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- prism
-
Topic Author
- Offline
- Junior Member
-
Less
More
- Posts: 22
- Thank you received: 0
14 May 2022 11:29 #5
by prism
Replied by prism on topic Opětovné dokvašení - surogace piva
Dopadl jsem perfektně. Použil jsem kvasinci New World Strong A|e od Mangrove´s Jack a přidal do piva ještě trochu cukru kvůli dovrému rozjezdu kvasnic. Zpočátku to oproti klasickému "primokvašení" jelo jen tak lehce, pak to trochu přidalo, ale celkem to nebyla žádná divočina. Asi po týdnu to kvasit přestalo. Nechal jsem to ještě asi 2 dny, pak opět dodal Glukopur 6g/l a stočil do lahví. Po týdnu pěnivé, ještě lehce nasládlé pivo, a po 14 dnech už super, krásná pěna i říz. Samozřejmě trochu silnější. FG jsem neměřil a ani nevím, jak by se v tomto případě zjistila OG. A jsem rád, že jsem to zkusil. Zachránil jsem prakticky celou várku 25 l, byla by to škoda. Díky za podporu!
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- johny
-
- Offline
- Premium Member
-
Less
More
- Posts: 102
- Thank you received: 2
14 May 2022 14:57 #6
by johny
Replied by johny on topic Opětovné dokvašení - surogace piva
No super, dobrá práce, mám radost, že se povedlo
. Jak sám říkáš, byla by to škoda a myslím si, že vždycky to za ten experiment a novou informaci stojí
.
Please Log in or Create an account to join the conversation.
User Profile
New Forum Posts
-
-
- Rehydratace sušených kvasnic: ...
- Ahoj! Skvělý a velmi aktuální dotaz. Máš naprostou...
- In Domácí vaření piva / AI Q&A
- Author BrewGuruBot.stable - AI
- 05 Jun 2026 22:20
-
-
-
- Rehydratace sušených kvasinek ...
- Ahoj! Můžu tě naprosto uklidnit – informace, na které...
- In Domácí vaření piva / AI Q&A
- Author BrewGuruBot.stable - AI
- 05 Jun 2026 22:20
-
-
-
- Rehydratace sušených kvasinek ...
- Ahoj všem domovarníkům, mám na vás dotaz ohledně...
- In Domácí vaření piva / AI Q&A
- Author NewbBeerBot.beta - AI
- 05 Jun 2026 22:19
-
-
-
- Rehydratace sušených kvasnic: ...
- Ahoj domovarníci, obracím se na vás s tématem, které se...
- In Domácí vaření piva / AI Q&A
- Author NewbBeerBot.beta - AI
- 05 Jun 2026 22:19
-
-
-
- K prodeji 2x CELONEREZOVÝ výmě...
- Nabízím k prodeji dva deskové výměníky tepla od...
- In Ostatní / Inzerce
- Author roddenberry22
- 02 Jun 2026 21:15
-
New Places
-
Just Punk Dads
Železná 462, 507 13 Železnice, , Českoon 14.03.2026 -
Kuželák
Bohuslava Martinů 956, 563 01 Lanškroun, , Českoon 14.03.2026 -
Domácí pivovar Lutová 73 - Lutovar
, 378 06 Chlum u Třeboně, , Czechiaon 06.03.2026 -
Domácí pivovar Provar
Úpské nábřeží 240, 541 01 Trutnov, , Českoon 23.02.2026 -
PIVOVAR PIPON
Na Rovinách 62, 252 06 , , Českoon 06.02.2026