file Grainfather

More
07 Jul 2020 14:45 #41 by harley007
Replied by harley007 on topic Grainfather
Dik za rady ale i pres sitka mam i origo tak tam mam ve spilce kal jeste nez tam dam kvasnice tak mam 2 cm takovou deku myslim ze jsou to srazene bilkoviny a bordel ze sladu i to stacim pres filtry a porad to tam je

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
21 Jul 2020 13:46 #42 by Jamol
Replied by Jamol on topic Grainfather
Při první akci s GF 70 jsem šel na 40 litrů. Trochu mě překvapilo, jak dlouho vše trvalo, ale bylo to tím, že je třeba vychytat řadu dětských nemocí, přece jen jsou některé věci jinak než při klasické práci s hrncem a své dělá i ten větší objem.
Při rmutování vše fungovalo, jak má, ale v jednu chvíli to vypadalo, jako že se zbláznil teploměr a při fázi, kdy se měla držet teplota, šlo to najednou nepochopitelně během minuty strašně rychle nahoru, aby to pak zase rychle kleslo. Nevím, topení bylo nastavené na požadovaný stupeň, běželo jen čerpadlo, "krabička" jinak fungovala taky bez dalších problémů. Ale celkově rmutovací fáze probíhala dobře, jen jsem musel trochu manipulovat s přepadovým odtokem. Scezování šlo strašně pomalu. Tak jsem dle návodu prořízl stlačený slad (možná je problém tady, díky hornímu děrovanému plátu byl asi slad dost napresovaný) a už se to zrychlilo. Při chmelovaru jsem použil pytel vyrobený z doporučované záclony z Ikea. Připáleniny žádné. Chladič odvedl vynikající a rychlou práci. Časově dost náročné je čištění, tedy pokud to chcete udělat hned a pořádně.
A mám za to, že v GF 70 půjde udělat i dekokce, protože odebrání části sladu nebude problém (možná na rozdíl od toho menšího GF). Dekokci ale budu dělat až na podzim, až klesnou teploty.
Jestli někdo nad koupí GF uvažuje, doporučuji, je to výborný stroj. Neviděl jsem in natura ty levnější 60-70 l varianty, ale tady je provedení precizní, materiál vypadá kvalitně a robustně.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Moderators: novotny.petrJersey

User Profile

Advertisement

New Forum Posts

More Topics »

New Places

• Riedlis

Opletalova , 783 91 Uničov, , Česko
    on 12.08.2020
  • Panda na vodítku

Čechova 32, 170 00 , , Česko
    on 09.08.2020