file Robobrew

More
14 Apr 2020 15:14 #21 by Barnet
Replied by Barnet on topic Robobrew
Ahoj. Tak se ženou to máme stejné. Můj hlavní kritik a když se něco nezadaří hned mi to řekne. Takže mám doma takové čidlo kvality toho co uvařím. Jinak ona zase ulítá na trapistických pivech a pak skoro vše z polského Alebrowaru. Fermzilla se dá samozřejmě koupit i tady a už jsem o něčem kónickém přemýšlel taky a tak jak se mi trochu uvolní ruce a něco v peněžence jdu do toho. Recept ti samozřejmě mohu poskytnout, není to nic tajného i když tajemství mého piva je spíše ve vodě, která je tady výborná. Mám ji ze studánky v lese. 4,75kg Pale Ale, 0,15kg karamelového sladu, jednoduchá infuze sypání při 68st.(Rob ztrácí na teplotě a trochu mu trvá než to srovná, takže výsledek je 67) necháme hodinu pak zvednout na 76 a nechat deset minut. Chmelovar -Harmonie 20g 90min, Premiant 20g 50min a Kazbek 30g 20min. Posledních 20 minut navíc irský mech na pročištění. Kvasnice Safale US05. Jinak těsně před tím než to přijde do varu sbírám tu šedou sraženou bílkovinu na hladině, navíc při zcezování používám ještě Hoptube v kombinaci se sáčkem na chmel. Bezvadně to zbaví všech nechtěných nečistot a samozřejmě whirpool dělám několikrát. Dokonce i když celé dílo schladím ještě to jednou proženu whirpoolem. Na dně najdeš pak spoustu částeček chmele, které tam prostě nepotřebuješ. Po vykvašení mám pivo krásně čiré a výsledek je skvělá 11. Jo ještě voda-20lt rmut, 18lt vyslazování. Pokud dělám zázvorové přidám 1kg pale Ale a 10g Cara Red a na posledních 20min 30g zázvoru. Pro lepší chuť lze přidat 1dcl medu taky na posledních dvacet minut chmelovaru. S medem ovšem opatrně. Moc to pivo pak pění...ovšem ta chuť... Vidíš sám, že recept je vysloveně jednoduchý a upřímně při sestavování jsem nedělal a nehledal nic složitého. První tři pokusy byly fakt dost děs, ale pak to stálo za to. Já mám rád když pivo krásně voní, ale ne moc. Pokud je to jak pojízdná parfumérka nic pro mě. Jen... u nás zase začíná jaro a letos to prostě nemůžu prošvihnout, takže jak rozkvete černý bez bude bezové. bezový květ a zázvor jsou u nás doma na prvním místě s chutí a vůní. Teda já k tomu mám ještě vůni dobře udělaného steaku... Tož tak. Jinak s tebou souhlasím, náhradní díly na Roba koupíš v každém krámě s domácíma potřebama, ale já ho mám dva roky a zatím jsem nic nekupoval. Pozdravuj klokany a ať se daří. Dej Bůh štěstí.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
20 May 2020 06:50 #22 by Vrog
Replied by Vrog on topic Robobrew
Nemohu souhlasit, už půl roku se trápím s prasklým kolínkem v brewzille 35, vespodu mezi čerpadlem a nádobou.
www.kegland.com.au/right-angle-silicone-...or-robobrew-35l.html
A ofiobchodu na alliexpresu sem to objednával už dvakrát, nedošlo ani jednou.
Z ofi obchodu v austrálii to nehodlají expedovat do ČR, což se dá pochopit.
V ČR nikde není. Bahník sice sliboval, že má, ale od telefonátu uběhly 4 měsíce a nic. Na mejly nereaguje.

Tak fakt nevím, kde náhradní díl sehnat.

• faktu50
  • faktu50's Avatar Topic Author
  • New Member
  • New Member
More
20 May 2020 12:41 #23 by faktu50
Replied by faktu50 on topic Robobrew
Zdravim ,
Ted jsem koukal, že to koleno stoji deset dolarů. Tak muzu zjistit kolik stoji poštovné ke mě a pak do CR a když s tou cenou budes ok muzu ti poslat v bublinkové obálce. Nebude to tak těžké tak si myslím, že bychom se mohly vejít do $30 $40 AUD celkem. Dej mi vědět mam v Keg Land účet.
Měj se Tomáš

More
20 May 2020 14:08 #24 by Vrog
Replied by Vrog on topic Robobrew
Moc díky za nabídku. Počkám ještě do 30.5. kdy je reklamační deadline z Číny, kdyžtak se pak ozvu.
Díky moc za ochotu ;)

• faktu50
  • faktu50's Avatar Topic Author
  • New Member
  • New Member
More
20 May 2020 14:10 #25 by faktu50
Replied by faktu50 on topic Robobrew
Rado se stalo .. přeji hodně štěstí

Moderators: novotny.petrJersey

User Profile

Advertisement

New Forum Posts

More Topics »

New Places

New Comments

• marcusoptus said More
    Nazdar Janči.Nemám už dlhšie FB konto ak cheš... 29.5.2020
  • grádyš said More
    Buch? 30.3.2020
  • grádyš said More