file Scezování piva - Manifold

More
19 Dec 2019 13:03 - 19 Dec 2019 13:08 #41 by Vita Humpa
Replied by Vita Humpa on topic Scezování piva - Manifold
Mate nekdo zkusenosti s timhle?
EDIT: az ted ctu gradysuv prispevek, bazmek mi puvodne odmitl zobrazit stranku 2.

www.bahnik.cz/scezovani/manifold-bazooka-nerez/ ci Lauter Helix

Takova jednoducha pruzina. Pripojit se da do kyble ci hrnce ruzne a da se ruzne slozit:

Uz je to doma (fotky jsou moje) jen netusim jak se to bude chovat realne ve vztahu k ucpavani velikosti tech skvir (zvlast v zahybu) atd. :-)
Attachments:
Last edit: 19 Dec 2019 13:08 by Vita Humpa.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

• grádyš
  • grádyš's Avatar
  • Away
  • Administrator
  • Administrator
More
19 Dec 2019 13:24 #42 by grádyš
Replied by grádyš on topic Scezování piva - Manifold
Ještě jsem s tím tedy nevařil (uf uff), ale podle všech referencí by to mělo fungovat dobře :)
Do rmutovací nádoby / na scezování se to dává více zatočené (kvůli větším mezerám), do chmelovaru se to pak dává co nejrovnější.

Viz video tady: www.fotozapisnik.eu/gradys/nova-varna/1254/mash-boil-tun-v2-0

More
19 Dec 2019 13:41 - 19 Dec 2019 13:43 #43 by Vita Humpa
Teda to uz je ale rok! :-) Uziti pro spilani me taky napadlo, sic tam to mam vyreseno jinak (v tom je jista uzasna norska varna fajn, ve zcezovani je to horsi - proto to resim :-D) Mit to pri scezovani dostatecne zakrouceno, ze je dobře, to je pro me podstatna informace (a asi to mam, zda se, zakrouceno dost), bal jsem se aby to v praxi nebylo naopak. Diky!
Last edit: 19 Dec 2019 13:43 by Vita Humpa.

More
20 Dec 2019 22:49 #44 by novotny.petr
Replied by novotny.petr on topic Scezování piva - Manifold
Já používám podobný design s nerezovým opletem z hadice už nějakou dobu. Je to super věc. Jen trochu jiná varianta manifoldu. Zdá se mi to na bahnik ale celkem drahé. Jo to dosti podobné varinatě s opletem z hadice, který si za mnohem méně uděláš ze součástek u Alíku. Tohle vypadá jako robustnější varianta. Ono ale pokud oplet vystužíš spirálou ze stočeného nerezového drátu tak to je nejspíš dost podobně pevné. Samotnýho mě to překvapilo a nerezovej drát stojí nula nula nic.

More
08 Jan 2020 10:42 #45 by Vita Humpa
No toto vlastne je rovnou spirala z nerezoveho dratu. Uz jsem ji dvakrat otestoval a schvalne jsem to zrovna moc nesetril. Prvni pivo tmavy lezak s 20 procenty zita a prazenym sladem, druhe zase brutka s ryzovymi vlockami. Spirala ani neskytla, v obou pripadech by to teklo rado plnym proudem, tedy jsem to samozrejme mohl skrtit podle potreby smerem k efektivnejsimu vyslazeni. Dovnitr spiraly se nedostalo ani zrnicko, slozene jsem to mel jak na tech fotkach. Za me tedy parada, o hodne lepsi prace nez s mym starym klenutym falesnym dnem (ktere se ucpavalo) a stejne tak s dvojkyblem (neni nutne prostor pod dnem vyplnovat vodou...). Sice mam brewtools, ale nedovedu si predstavit, ze bych zatim vyslazoval jinak, nez s tou spiralou (nejsem fanousek cezeni zvednutim kose se sladem, jak to je u skoro vsech soucasnych komercnich systemu) :-)
Jinak ta stejna spirala (kegland) je dostupna i na Ali, kde stoji momentalne 487 korun, tedy u bahnika je to za stejne penize (a dobre ve srovnani s tim co nabizi treba nexthop nebo domovarnik.cz). Oplet urcite vyjde jeste levneji, sic s timhle nebyla zadna prace, coz pro nekoho muze (jako ja) byt dulezity faktor.
Dobre je jinak jeste, ze prumer spiraly odpovida presne zavitu 1/2 a ten drat se do nej proste primo nasroubuje, takze to lze potom dobre pripojit podle potreby. Jeden kamarad to momentalne pouzije i jako manifold, stacit vezt z T kusu hadici smerem nahoru. Pak to chce zkusit jako manifold pouzit i v hrnci bez kohoutu, po chmelovaru a vychlazeni behem spilani jako filtr na chmelove 'mlato' - na to jsem dost zvedavy jak to dopadne :-) Bude si to muset asi trochu zkratit, aby ta spirala byla pekne okolo hrnce a nezasahovala do 'kolace' uprostred, samozrejme.

More
08 Jan 2020 10:56 #46 by T0mica
Replied by T0mica on topic Scezování piva - Manifold
Tak to by mě celkem zajímalo, jak to bude s tím chmelovým mlátem fungovat, pokud budeš moci, tak potom poreferuj. Díky!

More
08 Jan 2020 11:45 #47 by Vita Humpa
Jak jsem to dopsal, tak jsem zacal premyslet jak bych to sam udelal s brewtools, a uz jsem na to prisel, takze to budu zkouset pri pristim vareni. Jako filtr deskace a samozrejme zpusob, jak naspilat ciste co nejvic to muze byt zajimavy. Dam vedet :)

Moderators: novotny.petrJersey

User Profile

Advertisement

New Forum Posts

More Topics »

Next Events

07 Mar 2020 8:00 - 17:00
Kostelecké chmelovárek
04 Apr 2020 8:00 - 17:00
Litomyšlský korbel
18 Apr 2020
7. edice Łódzkiego Konkursu Piw Domowych
13 Jun 2020 9:00 -
Degustační soutěž domácích výrobců piva 2020
05 Sep 2020 8:00 - 17:00
Černokostelecký žejdlík

New Places

New Comments

• baronroth said More
    Super moc děkuji ;) ;) ;) 8.1.2020
  • Pauli said More
    Další dobré recepty sdílím v aplikaci MyBrew (pod... 8.1.2020
  • grádyš said More
    Bych si myslel, že to znamená „ohřívat ze 40°C... 8.1.2020
  • baronroth said More
    Můžu prosím poprosit o vysvětlení, co znamená ve... 7.1.2020
  • Martin22 said More
    sjusko wrote:
    Ahoj, nechá se slad Simpsons sehnat někde v ČR,...
    3.1.2020