file Čeření želatinou

  • glottis
  • glottis's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
More
06 Nov 2016 15:56 #1 by glottis
Čeření želatinou was created by glottis
Cao, stala se mi ted takova zajimava vec a zajimalo by me jestli to nekdo taky nepozorujete. Posledni varky jsem zkousel cerit zelatinou a funguje to velmi pekne. ale ted naposledy jsem chladil u kamarada v chladaku, kde je jen 5-7C. spis asi k tem peti. Zelatina to krasne vycerila. jenze ted po delsi dobe a hlavne kdyz pivo vic vychladim, zda se mi tak nejak .... huste :D jako hodne silnej vyvar vytazeny z lednice. i pri piti mam obcas pocit, ze je jaksi plnejsi nez bych cekal :) nestalo se vam to nekomu? Mam pocit, ze se zelatina proste uplne nevysrazela a nesedla na dno ale proste zustala v pive a mam z toho pivni gel :) vysoka teplota pri aplikaci? moc zelatiny? nemel jsem praskovou zelatinu tak jsem dal platkovou a mozna jsem neodhadl mnozstvi?

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • grádyš
  • grádyš's Avatar
  • Away
  • Administrator
  • Administrator
More
07 Nov 2016 08:47 #2 by grádyš
Replied by grádyš on topic Čeření želatinou
Želatina by se měla usazovat na dně.
Někdo ji dokonce nepoužívá v kvasné nádobě, ale až v kyvetě/kegu. Po usazení želatiny stačí odtočit a vylít půllitr hustého :) piva a pak už je to pitelné. Za předpokladu, že kegem netřepeš a želatinu před odtočením nevíříš...
The following user(s) said Thank You: Zdeněk

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • glottis
  • glottis's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
More
07 Nov 2016 09:20 #3 by glottis
Replied by glottis on topic Čeření želatinou
mela by se usadit ... ikdy zjak nad tim premyslim nevim proc. leda tim jak je pivo podchlazene okamzite se srazi a ztuhne. a mozna jsem tedy nemel dost studene pivo a zelatina se proste smichala s pivem a nevysrazela.

priste to pitliku zelatiny mozna prectu (jak se ma chovat) ... pred tim nez ji pouziju. aby to vedela a nesnazila se vymyslet jiny postup ;)

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
08 Nov 2016 12:28 #4 by Loupežník
Replied by Loupežník on topic Čeření želatinou
Já teda nechával kvasit pivo v 9°-10°C, pak jsem přidal želé a stáhl to asi na 2°C. Podle mého je tvých 5°-7°C na vyčeření moc vysoká teplota.
Já teda ale musel stáčet do pomocný nádoby z vrchu, protože ze spodního ventilu kvasný nádoby mi občas vylítl ten želé sopel. Jinak při teplotě okolo 2,5°C mi to taky sedlo hezky na dno a neměl jsem s tím problém...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Moderators: novotny.petrJersey

User Profile

Advertisement

New Forum Posts

More Topics »

Next Events

No events

New Places

New Comments

  • Duboudyl said More
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi said More
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf said More
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # said More
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan said More
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022