file korunkové uzávěry - protáčení

  • 3nohejjelen
  • 3nohejjelen's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
More
21 Oct 2017 17:56 - 21 Oct 2017 18:01 #1 by 3nohejjelen
korunkové uzávěry - protáčení was created by 3nohejjelen
Ahoj,

stalo se vám někdy, že se po zazátkování lahve protáčely korunky?
Mě za "celou kariéru" zcela vyjímečně doslova jen u pár exemplářů...až poslední várka (a zrovna pro AK 2017) - tam se mi to stalo u celejch 9 lahví z 50ti...což už je fakt dost (těch 9 lahví jsem pak totiž nějak popřelejval a tim pádem 4.5L piva rovnou zařadil do kategorie 2.jakost)...

Nejdřív jsem měl podezření jestli za to nemůže kluzkej StarSan, kterym jsem začal korunky desinfikovat teprv pár várek dozadu...ale asi ne - ty blbý lahve jsem zkoušel korunkovat i ex post na sucho a furt se to točí...zkoušel jsem i více druhů korunek (Bricol, TwojBrowar) a točí se to...

Jedná se o 0.5L lahve NRW - povětšinou od Svijan...dle "normy" (reálnou českou normu jsem nedohledal, jen něco na zahraničním webu) by měl vnější průměr hrdla být 26.6+-0.3mm...prokluzovaly lahve s rozměrem hrdla na spodní hranici, tj. 26.3mm...

Takže dotaz:
  • setkali jste se s protáčením korunky?
  • řešili jste to nervozním přeléváním (jako já) nebo jste zůstali v klidu a navzdor protáčení bylo výsledné pivo nasycené a bez vad?

Předem dík za sdílení zkušeností!
Last edit: 21 Oct 2017 18:01 by 3nohejjelen.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
23 Oct 2017 08:42 - 23 Oct 2017 08:55 #2 by grádyš
Replied by grádyš on topic korunkové uzávěry - protáčení
1) Ještě nikdy :)
2) Protáčející se korunka by mě asi v klidu nenechala. Asi bych to nepřelíval, ale co takhle položit na korunku řekněme list kancelářského papíru (nebo něco jiného tenkého, zrovna mě ale nic nenapadá) a znovu "zacvaknout" zátkovačkou? To by korunku utáhnout mohlo, ne? Asi lepší, než přelévat...
Last edit: 23 Oct 2017 08:55 by grádyš.
The following user(s) said Thank You: 3nohejjelen

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • 3nohejjelen
  • 3nohejjelen's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Senior Member
  • Senior Member
More
23 Oct 2017 12:52 #3 by 3nohejjelen
Replied by 3nohejjelen on topic korunkové uzávěry - protáčení
díky za tip! ale hele já zkoušel vložit do hlavy zátkovačky látku (prostě hadr:-) ), i několikrát přeloženou, a stejně se to neutáhlo...

ale je pravda, že jsem to s tim hadrem zkoušel až jako nápravu již protáčející se zátky...což je možná rozdíl oproti postupu, při němž bych to nejdřív odzátkoval a až následně tim hadrem zmenšil průměr hlavy při aplikaci úplně nový korunky...třeba ta deformace/utažení probíhá v obou případech trochu jinak...

příští víkend to zkusím...

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Moderators: novotny.petrJersey

User Profile

Advertisement

New Forum Posts

More Topics »

Next Events

No events

New Places

New Comments

  • Duboudyl said More
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi said More
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf said More
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # said More
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan said More
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022