check Pivní výpočty

  • doktor.zaba
  • doktor.zaba's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Premium Member
  • Premium Member
More
30 May 2019 23:28 - 17 Jul 2019 21:54 #41 by doktor.zaba
Replied by doktor.zaba on topic Pivní výpočty
Původně jsem výpočet množství kvasnic do programu dávat nechtěl, ale pak jsem se od pár lidí nechal ukecat. V jedné z dalších verzí se objeví.
Attachments:
Last edit: 17 Jul 2019 21:54 by doktor.zaba.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
16 Jan 2020 21:17 #42 by Pauli
Replied by Pauli on topic Pivní výpočty
Ahoj, napadlo mě malé vylepšení k prográmku. Nedala by se přidat jedna tabulka pro seznam rmutovacích schémat, kde by se ukládalo množství, teploty, časy a typ? Pak bych si při vytváření receptu zvolil např. "Jednokrokovka" nebo "Dvoukroková infuze" a celé rmutovací schéma by se vyplnilo. Není to nutné, ale kdyby ses nudil... :D

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
19 Jun 2020 11:20 #43 by JImram
Replied by JImram on topic Pivní výpočty
Program používám už od jeho vzniku. Nejvíc se mi líbilo, jak je jednoduchý a intuitivní, ale přitom má vše důležité. Postupně, jak přibývají další funkce se toto kouzlo ztrácí, ale já jako zkušený uživatel nové funkce vstřebávám postupně, většinu sice nevyužiju, ale ani mi nevadí.
Poslední verze mne ale připravila o jednu z nejlepších vlastností. Dříve bylo v jednom okně možné listovat uvařenými pivy a rovnou ve stejném okně vidět jejich receptury. Skvělé pro přemýšlení co uvařit a co jak upravit.
V aktuální verzi si musím pivo vybrat a prokliknout se do nového okna a pak zase zpět. Takže když chci porovnávat 5 podobných receptů a zkombinovat z nich to nejlepší, tak abych si dělal výpisky.
S chutí bych se vrátil ke staré verzi, ale nevím jestli je to možné.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • doktor.zaba
  • doktor.zaba's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Premium Member
  • Premium Member
More
20 Jun 2020 23:22 - 21 Jun 2020 00:09 #44 by doktor.zaba
Replied by doktor.zaba on topic Pivní výpočty
U té původní verze mi hodně lidí psalo, že si často omylem změnili recept a nebyla možnost vrátit se k původnímu. Proto je nyní seznam samostatně, uživatel si recept otevře, může v něm dělat změny a nakonec se rozhodne, jestli ho uloží nebo ne.
Nicméně ani původní verze neumožňovala zobrazit 2 recepty současně, tak moc nerozumím v čem přesně spočívá ten rozdíl. Naopak teď je porovnání snazší díky možnosti třídění, je zobrazeno v seznamu více hodnot a nakonec si lze ještě definovat filtry podle různých kritérií.

Přejít na starší verzi nelze, ale hlavně by to byla hloupost. Kromě nových funkcí, jsou opraveny i chyby. Porovnání receptů lze udělat jinak, aby jich bylo skutečně zobrazeno několik současně. Něco s tím můžu udělat...
Last edit: 21 Jun 2020 00:09 by doktor.zaba.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
21 Jun 2020 09:41 #45 by JImram
Replied by JImram on topic Pivní výpočty
Nikdy se nezavděčíš všem.
Vysvětlím můj problém:
Chci uvařit nějaký styl a už jsem ho v ruzných variantách vařil několikrát. U každéhu receptu mám poznámky a svoje hodnocení. Nic z toho si nepamatuji.
Otevřu jedno starší pivo a podívám se na recept. Většinou mám poznámkách, co by mohlo být jinak, nebo mne něco napadne. V seznamu piv na stejné obrazovce najdu jinou várku daného stylu a jedním klikem mohu zobrazit druhý recept a jedním klikem zase zpět a recepty porovnávat v různých parametrech. Snadno i pro více receptů.
V nové verzi je to na dva kliky a přechod mezi obrazovkami. No a než si v seznamu piv najdu to, které chci porovnat s předchozím, zapomenu hodnoty, které chci porovnat :-( A než si prohlédnu hodnoty, zapomenu, která piva už jsem porovnával :-(
Proto mi chybí možnost na jedné obrazovce klikat na piva a zároveň vidět recept vybraného piva.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • doktor.zaba
  • doktor.zaba's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Premium Member
  • Premium Member
More
21 Jun 2020 18:17 #46 by doktor.zaba
Replied by doktor.zaba on topic Pivní výpočty
Stáhni si novou verzi, je tam funkce pro porovnávání a můžeš i přímo kopírovat suroviny do aktuálního receptu.
The following user(s) said Thank You: JImram

Please Log in or Create an account to join the conversation.

More
21 Jun 2020 21:39 #47 by JImram
Replied by JImram on topic Pivní výpočty
Super! Díky. Ještě otestuji v praxi, ale na první pohled to řeší vše.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

  • doktor.zaba
  • doktor.zaba's Avatar Topic Author
  • Offline
  • Premium Member
  • Premium Member
More
17 Jul 2020 09:45 #48 by doktor.zaba
Replied by doktor.zaba on topic Pivní výpočty
Se seznamem rmutovacích schémat by bylo dost práce, možná později. Zatím máš možnost využít tu novou funkci, "porovnání receptů" a rmutovací schéma snadno zkopírovat z jiného receptu.

Please Log in or Create an account to join the conversation.

Moderators: novotny.petr

User Profile

Advertisement

New Forum Posts

More Topics »

Next Events

No events

New Places

New Comments

  • Duboudyl said More
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi said More
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf said More
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # said More
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan said More
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022