lock Jerseyho subtilní pískoviště - dotazy a odpovědi

More
26 Oct 2016 18:23 #21 by Náměstek
Snad nebude vadit, že odpovím za Jerseyho.
Sám vím, že bere kvasinky z Ježka/Jihlava za pakatel.

Ale kvasinky dostaneš v jakémkoliv minipivovaru, když se domluvíš se sládkem a slušně poprosíš. Záleží tedy, jaký mini máš nejblíže. Většinou jich mají víc než sami potřebují. Dobré je ale nevolat den předem:,,hele, potřebuju kvasnice, nemáš?" Volám tak týden, týden a půl dopředu (kdyby se měli náhodou nasazovat do kádě). A i tak je určitě výhodou mít balíček či dva erárních sušených...

Bernardovské: budeš se divit, ale vím jen o málo lidech, co je berou. Každopádně, je to jedna z možností. A jen pro zajímavost, kvasinky saflager w34/70 mají hoodně podobný chuťový a aromatický profil, jako bernadovské. Je také dost možné, že jsou to jedny a ty samé...
The topic has been locked.
More
26 Oct 2016 18:39 #22 by Jersey
Jsi můj pokrevní bratr, takže nevadí :D

Sám nemám víc co bych doplnil. Rozhodně můžu živé kvasnice jen doporučit. Jen ale zapomeň na nějaké skladování. Déle než týden bych je doma bez aktivity nenechával. Ideálně si to domluvit týden dopředu, vyzvednout v pátek a druhý den vařit :) Divil by ses, kolik jich pomře během skladování.

K lokalitě neporadím a jak praví Náměstek, záleží co máš nejblíže... Pro mě je to Jihlava.
The following user(s) said Thank You: Loupežník
The topic has been locked.
More
28 Oct 2016 22:53 #23 by Georg JT
Ahoj,
líbí se mi tenhle recept a rád bych ho vyzkoušel. Jsem nováčkem a potřeboval bych poradit s chmelem, kolik asi?
když dodržím recept.
Děkuji
Jiří.
The topic has been locked.
More
29 Oct 2016 07:38 #24 by Jersey
Ahoj Jiří,
s chmelením ti samozřejmě rád poradím, ale nevím jaký recept máš na mysli :)
Hlavně potřebuju vědět: Jaký chmel použiješ, kolik má od výrobce udáno alfa hořkých kyselin v procentech a kolik budeš vařit piva - respektive kolik předpokládáš, že budeš mít hotového?
The topic has been locked.
More
30 Oct 2016 10:33 #25 by Georg JT
Ahoj,
chtěl bych vyzkoušet recept co jsi sem dával na dotaz Rosťovi někde v září.
Bylo to se Slady plzeň, vídeň, mnichov a s chmelem premiant a žpč pro cca 10L piva.
Díval jsem na článek o chmelovaru s výpočty Petra Novotného,
ale chci mít i jistotu, že se dílo bude dát pít. :-)
Díky za odpověď.
Jiří
The topic has been locked.
More
30 Oct 2016 11:46 #26 by rotoman
Ahoj, na to bych mohl reagovat i já. Mám za sebou tři várky setejného piva a dotaz ohledně chmelu jsem posílal Petrovi :-). Na 15 litrů mladiny při doržení receptu dávám 20g Dominant, 20g ŽPČ a 30g ŽPČ. Vařil jsem 3x totéž abych viděl rozdíly v jednotlivých várkách. Jednou jsem vařil jen ŽPČ a 2 x s přidáním Dominantu. V prvním pokusu jsem dal 3x tolik chmelu než je v receptu a ležením naprostro perfektně vyzrálo (tentkár jsem psal kvůli výpočtu). Chci tím říct, že jsem měl příiš velký respekt a dbal na každý gram. Ve výsledku jsou všechna tři piva naprosto perfektní a pitelná bude ať přidáš cokoliv. Jen se ujistíš, zda ti chutná ta či ona odruda chmelu, přidáš, nebo ubereš v další várce.
Ať se dílo daří
The following user(s) said Thank You: Georg JT
The topic has been locked.
More
30 Oct 2016 11:47 #27 by rotoman
Ještě pro doplnění...
Dominant jsem dával místo Premiantu protože ho neměli a zároveň měl nejvíc podobné složení
The topic has been locked.
More
30 Oct 2016 12:28 #28 by Jersey
Tak Petr by nenapsal nic, co by nebyla pravda, takže na jeho články a výpočty se lze ze 100% spolehnout. Jinak co se týče dávkování chmele, tak je nutné vždy pro konkrétní várku vypočítat. Každý chmel má každý rok jiný obsah alfa hořkých látek. Nelze tedy napsat recept a říct dej tam 100g chmele. Záleží jak moc hořké pivo chceš a tomu přizpůsob dávkování chmele.
The following user(s) said Thank You: Georg JT
The topic has been locked.
More
30 Oct 2016 22:34 #29 by Loupežník
Jestli to neni úplně tajný, můžu vědět koho můžu kontaktovat? :-) DÍKY
The topic has been locked.
More
31 Oct 2016 15:53 #30 by Jersey
Ahoj, zcela nerozumím otázce... :) Koho bys rád kontaktoval? :)
The topic has been locked.
More
02 Nov 2016 10:26 #31 by Loupežník
No někoho v pivovaru Jihlava, jestli bych si tam mohl zakoupit ty živé kvasnice o kterých jsme se tu bavili. Nepředpokládám, že to kupuješ na prodejně :-D
The topic has been locked.
More
02 Nov 2016 18:37 #32 by Jersey
Jo promiň, jak sám vidíš, tak nelze udržet konverzaci přehlednou. :) Oni přímo prodejnu nemají - ano mají pokladnu, kam se pak zastavíš zaplatit ale jinak vše je třeba řešit přes sládka. Pošli mi mail na bbale@seznam.cz - dám ti kontakt do soukromé zprávy.
The topic has been locked.
More
02 Nov 2016 20:23 - 02 Nov 2016 20:23 #33 by grádyš

Jersey wrote: Jo promiň, jak sám vidíš, tak nelze udržet konverzaci přehlednou. :)


No ono totiž není úplně nejšťastnější mít jedno vlákno/téma na všechno. V tom se pak za chvíli nikdo nevyzná. Pokud chceš, založím ti pro "Jerseyho subtilní pískoviště" novou kategorii, takhle to nemá smysl...
Last edit: 02 Nov 2016 20:23 by grádyš.
The following user(s) said Thank You: Jersey
The topic has been locked.
More
02 Nov 2016 20:53 #34 by Jersey
Jasně pane Grádyš :) Budu rád. Ono to vlákno vzniklo jako paralela mého youtube kanálu, takže jsem předpokládal trochu jinou dimenzi. Každpopádně jsem rád, že mají lidi zájem :)
The topic has been locked.
More
02 Nov 2016 21:08 #35 by grádyš
OK, tohle vlákno zamykám a všichni se můžete přesunout do nové kategorie .
The topic has been locked.
Moderators: novotny.petrJersey

User Profile

Advertisement

New Forum Posts

More Topics »

Next Events

No events

New Places

New Comments

  • Duboudyl said More
    Ahoj
    Prepač že som neodpisoval. Malo chodím sem. 5.1.2024
  • Kiwi said More
    Tohle ja naprosto skvělě vysvětlené. Díky moc. 24.8.2023
  • Saraf said More
    Zdravim Suraku, vaříš stále? Saraf, Hrabice 6.1.2023
  • Elousek40 # said More
    Zdravím,ty vaše www.nefunguji,máte nějaké věci... 7.11.2022
  • Bystričan said More
    Ahoj chcel by som vyskúšať variť vlastné pivo. Som... 7.3.2022