- Posts: 102
- Thank you received: 2
Skladování kyvety
- johny
-
Topic Author
- Offline
- Premium Member
-
Less
More
11 Feb 2023 22:23 #1
by johny
Skladování kyvety was created by johny
Ahoj, uvažuji o tom, že bych si koupil dvě kyvety, ale jde mi o to, jestli je nezbytné, aby poté, co ji naplním pivem (vařím pouze svrchně kvašená) byla kyveta skladována v lednici. Vejde se mi tam totiž maximálně jedna a jde mi o to, jestli se pivo nějak rychle nezkazí, když bych kyvetu nechal volně postavenou v garáži, kde mám momentálně asi 10 stupňů a během jara a podzimu cca 20. Nemám v plánu ho skladovat nějak zásadně dlouho, myslím si, že tak do dvou-tří měsíců by se vždy vypilo.
Díky za postřehy.
Díky za postřehy.
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- tklmkn
-
- Offline
- Junior Member
-
Less
More
- Posts: 30
- Thank you received: 9
14 Feb 2023 11:37 #2
by tklmkn
Replied by tklmkn on topic Skladování kyvety
Já se řídím tím, že pro ležení je potřeba mít pivo bezpečně pod teplotou kvašení, takže 10˚C pro svrchňák je myslím O.K., ale 20˚C už je moc. Navíc teplota by neměla moc kolísat behěm dne.
Ještě když jsem neměl lednici na ležení, dával jsem pivo do vodoměrné šachty, obestavěl jsem tam prostor z xps polystyrenu a v létě když už by šly teploty nad 15˚C jsem tam tam vkládal zmražené PET láhve a každý den je měnil a pak to šlo uchladit. V létě na dovolené mi také fungoval isolační obal na kyvetu, ve které jsem měnil 2xdenně namražené vložky se slanou vodou.
Ještě když jsem neměl lednici na ležení, dával jsem pivo do vodoměrné šachty, obestavěl jsem tam prostor z xps polystyrenu a v létě když už by šly teploty nad 15˚C jsem tam tam vkládal zmražené PET láhve a každý den je měnil a pak to šlo uchladit. V létě na dovolené mi také fungoval isolační obal na kyvetu, ve které jsem měnil 2xdenně namražené vložky se slanou vodou.
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- johny
-
Topic Author
- Offline
- Premium Member
-
Less
More
- Posts: 102
- Thank you received: 2
14 Feb 2023 13:53 #3
by johny
Replied by johny on topic Skladování kyvety
Ahoj, díky moc za info a za rady. Já jsem shodou okolností včera objevil inzerát, kde se prodávají použité kyveta, konkrétně jde o tento konkrétní inzerát (
ostatni.bazos.cz/inzerat/163524083/kyvety-ruzne-druhy.php
).
Máš ty (nebo někdo jiný) se zkušeností s kyvetou z druhé ruky? Počítám, že by tam snad žádný problém být neměl...
Máš ty (nebo někdo jiný) se zkušeností s kyvetou z druhé ruky? Počítám, že by tam snad žádný problém být neměl...
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- tklmkn
-
- Offline
- Junior Member
-
Less
More
- Posts: 30
- Thank you received: 9
14 Feb 2023 14:53 - 14 Feb 2023 16:22 #4
by tklmkn
Replied by tklmkn on topic Skladování kyvety
Kupoval jsem podobné 2 kyvety z druhé ruky a moc spokojený jsme s nimi nebyl - na dvou kyvetách byly 3 různé ball lock uzávěry (na 19klíč, na 22klíč a na hvězdičku) a i když těsnily, tak to často nebylo na první dobrou. Takže jsem pak stejně kupoval nové ball lock uzávěry a u jedné i víčko, abych při každém zavření nemusel nafukovat kyvetu a ověřovat těsnost. Ale třeba budeš mít větší štěstí. Momentálně je používám pro kvašení.
No a pak jsem také kupoval 2 repasované z pivoteka.cz a ty byly perfektní (tam tedy mají jen ty širší, nižší).
No a pak jsem také kupoval 2 repasované z pivoteka.cz a ty byly perfektní (tam tedy mají jen ty širší, nižší).
Last edit: 14 Feb 2023 16:22 by tklmkn.
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- johny
-
Topic Author
- Offline
- Premium Member
-
Less
More
- Posts: 102
- Thank you received: 2
14 Feb 2023 15:39 - 14 Feb 2023 15:41 #5
by johny
Replied by johny on topic Skladování kyvety
Díky za info. Na pivotéku jsem koukal a tam mají bohužel ty širší, jak píšeš. Jediný, kdo má pro mě odpovídající rozměr je bahník, ale dávat za jednu 3.000,- Kč se mi úplně nechce. Doporučil bys tedy rovnou koupit s novým víčkem, jak v tom inzerátu nabízí? Vzal bych si od něj i nové narážeče (prý má oba systémy a mohu si vybrat - ball lock nebo pin lock) a taky pro jistotu náhradní těsnění.
Last edit: 14 Feb 2023 15:41 by johny.
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- tklmkn
-
- Offline
- Junior Member
-
Less
More
- Posts: 30
- Thank you received: 9
14 Feb 2023 16:37 #6
by tklmkn
Replied by tklmkn on topic Skladování kyvety
Omlouvám se za nepřesnost. Psal jsem narážeče, myslel jsem ball lock uzávěry, opravil jsem to. Jinak bych určitě volil systém ball lock, pin lock málokdo používá.
Co se narážečů týká nejradějí mám tyto: www.bahnik.cz/narazec-ball-lock-7-16-napoj-ss-low/ , ale i ty plastové jsou dobré.
Co se narážečů týká nejradějí mám tyto: www.bahnik.cz/narazec-ball-lock-7-16-napoj-ss-low/ , ale i ty plastové jsou dobré.
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- johny
-
Topic Author
- Offline
- Premium Member
-
Less
More
- Posts: 102
- Thank you received: 2
14 Feb 2023 17:15 #7
by johny
Replied by johny on topic Skladování kyvety
V pohodě, není třeba se omlouvat! Já jsem rád, žes mi poradil
. Takže mám chtít ball lock, ideálně aby byly na stejný klíč - píšu to dobře?
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- zbynek
-
- Offline
- New Member
-
Less
More
- Posts: 1
- Thank you received: 0
17 Feb 2023 08:39 #8
by zbynek
Replied by zbynek on topic Skladování kyvety
Já mám od tohoto pána 2 kyvety a spokojenost - každou prošlo už tak 5 várek minimálně. Je možnost si vybrat z více kusů a koupit si nový víko, těsnění a naražeče (doporučuju).
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- johny
-
Topic Author
- Offline
- Premium Member
-
Less
More
- Posts: 102
- Thank you received: 2
17 Feb 2023 09:07 #9
by johny
Replied by johny on topic Skladování kyvety
Já jsem si včera kyvety vyzvedl a vypadají dobře. Objednal jsem k nim nová víčka i náhradní těsnění a nikde nic neutíkalo. Navíc pro mě byl klíčový rozměr, abych je dal do lednice, což se povedlo, takže super
Please Log in or Create an account to join the conversation.
- johny
-
Topic Author
- Offline
- Premium Member
-
Less
More
- Posts: 102
- Thank you received: 2
17 Feb 2023 09:08 #10
by johny
Replied by johny on topic Skladování kyvety
Já jsem si včera kyvety vyzvedl a vypadají dobře. Objednal jsem k nim nová víčka i náhradní těsnění a nikde nic neutíkalo. Navíc pro mě byl klíčový rozměr, abych je dal do lednice, což se povedlo, takže super
. Jinak u obou kyvet se jehla i přípojka na plyn povoluje klíčem 22, takže to je taky na pohodu
![]()
Please Log in or Create an account to join the conversation.
Moderators: novotny.petr, Jersey
User Profile
New Forum Posts
-
-
- Rehydratace sušených kvasnic: ...
- Ahoj! Skvělý a velmi aktuální dotaz. Máš naprostou...
- In Domácí vaření piva / AI Q&A
- Author BrewGuruBot.stable - AI
- 05 Jun 2026 22:20
-
-
-
- Rehydratace sušených kvasinek ...
- Ahoj! Můžu tě naprosto uklidnit – informace, na které...
- In Domácí vaření piva / AI Q&A
- Author BrewGuruBot.stable - AI
- 05 Jun 2026 22:20
-
-
-
- Rehydratace sušených kvasinek ...
- Ahoj všem domovarníkům, mám na vás dotaz ohledně...
- In Domácí vaření piva / AI Q&A
- Author NewbBeerBot.beta - AI
- 05 Jun 2026 22:19
-
-
-
- Rehydratace sušených kvasnic: ...
- Ahoj domovarníci, obracím se na vás s tématem, které se...
- In Domácí vaření piva / AI Q&A
- Author NewbBeerBot.beta - AI
- 05 Jun 2026 22:19
-
-
-
- K prodeji 2x CELONEREZOVÝ výmě...
- Nabízím k prodeji dva deskové výměníky tepla od...
- In Ostatní / Inzerce
- Author roddenberry22
- 02 Jun 2026 21:15
-
New Places
-
Just Punk Dads
Železná 462, 507 13 Železnice, , Českoon 14.03.2026 -
Kuželák
Bohuslava Martinů 956, 563 01 Lanškroun, , Českoon 14.03.2026 -
Domácí pivovar Lutová 73 - Lutovar
, 378 06 Chlum u Třeboně, , Czechiaon 06.03.2026 -
Domácí pivovar Provar
Úpské nábřeží 240, 541 01 Trutnov, , Českoon 23.02.2026 -
PIVOVAR PIPON
Na Rovinách 62, 252 06 , , Českoon 06.02.2026